Gök taşı olduğunu iddia ettiği taşlar için 2 milyon istiyor - Son Dakika

Gök taşı olduğunu iddia ettiği taşlar için 2 milyon istiyor

2 ay önce

Batman'ın Gözpınar köyünde yaşayan çiftçi, tarlasını sürmek için gittiğinde bulduğu taşları 2 milyon Türk lirasına satıyor. Taşların gök taşı olduğunu iddia eden çiftçi, mıknatısın taşları çektiğini söyleyerek yetkililerden konuyla ilgili araştırma yapmalarını istedi.

Batman ile Siirt sınırında bulunan Gözpınar köyünde ikamet eden Hamit Köstek isimli vatandaş, tarlasında bulduğu ve gök taşı olduğunu iddia ettiği taşlar için 2 milyon lira istiyor.

"TARLASINI SÜRMEK İÇİN GİTTİĞİNDE FARKETTİ"

Gözpınar köyünde ikamet eden Köstek, sabah saatlerinde tarlasını sürmek için alana gitti. Tarlaya gittiğinde farklı taşlar gören Köstek, bunları toplayıp evine götürdü. Toplam 7 kilogram ağırlığındaki taşları büyük bir dikkatle toplayıp evine götüren Köstek, gök taşı olduğunu iddia ettiği taşlar için 2 milyon lira istiyor.

"YETKİLİLER TAŞLARI ARAŞTIRSIN"

Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan Köstek, sabah saatlerinde sürmek için tarlaya gittiğini söyledi. Köstek, "Tarlama çift sürmeye gittiğimde yağmur yağmıştı, yağmur yağdığı zaman arazimde parlayan bir şey gördüm. Gidip baktığımda taş gördüm aldım eve getirdim. İnternetten araştırma yaptım. Bazı testler yaptım. Mıknatıs bile taşı tutuyor. Kolonya testi yaptım ve sonradan tekrar arazime gidip taşları toplayıp eve geldim. Yetkililerin araştırma yapmasını istiyorum. Arazimin 250 metre karelik alanı içerisinde mıknatıs ile kontrol ettikten sonra topladım. İnternetten araştırma yaptım. Bu taşlar için 2 milyon dolar istiyorlar ama benim dolarla işim yok, benim Türk lirası ile işim var. Topladığım meteorit taşları yaklaşık 7 kilo vardır. Meteorit taşlarını 2 milyondan satışa sunuyorum" dedi.

Gök taşı olduğunu iddia ettiği taşlar için 2 milyon istiyor
Haber Yayın Tarihi: 05.12.2019 03:09 Kaynak: İHASon Dakika

Şekerbank'tan emeklilere 2 bin 100 TL'ye varan promosyon
Müge Anlı, 12 yaşındaki kızının tacizine sessiz kalan kadını yayından kovdu Albayraklar Savunma, sektörden çekilme kararı aldı

Son Dakika Haberleri