Son Dakika Haberleri: Gökyüzünde Görsel Şölen

Gökyüzünde Görsel Şölen

3 yıl önce

Adana Büyükşehir Belediyesi’nin ana sponsorluğunda Adana Havacılık ve Adrenalin Sporları Kulübü’nün (AHAS) organizesinde gerçekleştirilen 8. Uluslararası Geleneksel Adana Havacılık ve Yamaç Paraşütü Festivali, gökyüzünde görsel şölen yaşattı.

Gökyüzünde Görsel Şölen, System.String[]

Adana Büyükşehir Belediyesi'nin ana sponsorluğunda Adana Havacılık ve Adrenalin Sporları Kulübü'nün (AHAS) organizesinde gerçekleştirilen 8. Uluslararası Geleneksel Adana Havacılık ve Yamaç Paraşütü Festivali, gökyüzünde görsel şölen yaşattı. Merhum yamaç paraşütü pilotu Sabri Kavuncu anısına düzenlenen festivalde, 8 ülkeden 160 sporcu, heyecan dolu, nefes kesen gösteriler sundu.


Çukurova ilçesinde Seyhan Baraj Gölü'ne nazır Kabasakal Rüzgarlı Tepe'de iki gün süren 8. Uluslararası Geleneksel Adana Havacılık ve Yamaç Paraşütü Festivali'ne Türkiye, Fransa, Portekiz, Macaristan, Litvanya, Rusya, Azerbaycan, İran'dan usta pilotlar katıldı. Adana Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Ramazan Akyürek, Gençlik Spor ve Basın Yayın Daire Başkanı Halil Hızlısoy, AHAS Başkanı Güner Akkaya ile binlerce vatandaş, havacılık tutkunlarının heyecanını paylaştı.


'Adana sporun başkenti olma yolunda ilerliyor'


Açılış seremonisinde yaptığı konuşmada Sabri Kavuncu'yu rahmetle anan Başkan Vekili Ramazan Akyürek, Adana'nın son yıllarda sporun başkenti olma yolunda hızla ilerlediğini vurgulayıp, Başkan Hüseyin Sözlü'nün liderliğinde Adana Büyükşehir Belediyesi'nin 220'ye yakın ulusal ve uluslararası spor organizasyona imza attığını belirtti.


Denizde, havada, karada gerçekleştirilen sportif etkinliklerde insanların bedenen ve ruhen daha sağlıklı olmasını amaçladıklarını dile getiren Akyürek, "Her yaştan vatandaşımıza, sporu sevdirmek, spor yapma alışkanlığı kazandırmak için Adana Büyükşehir Belediyesi olarak tüm imkanlarımızı seferber ettik. Rutin belediyecilik hizmetlerinin yanında sosyal belediyecilikte de Adana'ya yakışanı yapıp, hemşehrilerimizi en güzel, en görkemli kültürel ve sportif etkinliklerle buluşturuyoruz. 8. Uluslararası Geleneksel Adana Havacılık ve Yamaç Paraşütü Festivali de bu dev organizasyonlardan biri oldu. Emeğe geçenleri tebrik ediyorum, pilotlarımıza başarılar diliyorum" dedi.


Heyecan dolu gösteriler


8. Uluslararası Geleneksel Adana Havacılık ve Yamaç Paraşütü Festivali'ne katılan pilotlar, yamaç paraşütü, mikrolight, delta kanat, cayrokopter ve tek motorlu uçaklarla heyecan dolu gösteriler yaptı. Havacılık coşkusuna ortak olan çocuklar ve gençler de usta pilotlarla uçmanın keyfini yaşadı. İki gün süren festivali katılan sporcular, Seyhan Nehri'nde gondol gezisi yapıp, Adana'nın tarihi ve kültürel değerlerini tanıma imkanı bularak, unutulmaz hatıralarla ülkelerine döndü. - ADANA

Haber Yayın Tarihi: 23.10.2017 01:18 Kaynak: İHAYüksekokul binasından atlayarak intihar eden öğretim görevlisiyle ilgili acı gerçek
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Macron'a Libya tepkisi: Sen niye bunun üzerinde bu kadar duruyorsun? Zina nedeniyle değnek cezasına çarptırılan genç infazda bayıldı, ancak ceza tamamlandı