Görev Şehidi Olan Emniyet Müdürü Ahmet Er, Memleketine Uğurlandı - Son Dakika

Görev Şehidi Olan Emniyet Müdürü Ahmet Er, Memleketine Uğurlandı

6 yıl önce

Görevi başında geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını kaybeden Güvenlik Şube Müdür Yardımcısı Ahmet Er için Ankara Emniyet Müdürlüğü’nde tören düzenlendi.

Görev Şehidi Olan Emniyet Müdürü Ahmet Er, Memleketine Uğurlandı, System.String[]

Görevi başında geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını kaybeden Güvenlik Şube Müdür Yardımcısı Ahmet Er için Ankara Emniyet Müdürlüğü’nde tören düzenlendi. Er, gözyaşları arasında toprağa verilmek üzere polis helikopteriyle memleketi Balıkesir’e uğurlandı.


Törene, Ahmet Er’in eşi, babası, annesi, Emniyet Genel Müdürü Mehmet Kılıçlar, Ankara Emniyet Müdürü Kadri Kartal, Güvenlik Şube Müdürlüğü’nde görevli emniyet amirleri ve personeli ile meslektaşları katıldı. Hayatını kaybeden 38 yaşındaki Ahmet Er’in naaşı tören alanına alındı. Törene eşi Er’in Türk bayrağına sarılı tabutuna sarılarak gözyaşı döktü. Ahmet Er’in eşini sakinleştirmeye çalışan meslektaşlarının da gözyaşlarına boğulduğu görüldü. Aile daha sonra törendeki yerini aldı. Ahmet Er için saygı duruşunda bulunulup, öz geçmişi okundu. Törende konuşan Emniyet Müdürü Kadri Kartal, genç yaşta hayatını kaybeden Er için toplandıklarını söyledi. Er’in görevi başında kalp krizi geçirdiğini, hastanede yapılan müdahalelere rağmen kurtarılamadığını hatırlatan Kartal, Er’in görev şehidi olduğunu söyledi. Ailesinin teşkilatın güvencesi altında olacağını ve kendilerine sahip çıkacağını anlattı. Tören dua okunmasıyla son buldu.


"ALLAH ONU DAHA ÇOK SEVİYORMUŞ, YANINA ALDI"


Polislerin omzunda cenaze aracına taşınan Er’in cenazesi daha sonra helikopterin bulunduğu alana götürüldü. Ahmet Er’in bir arkadaşı babasının boynuna sarılarak gözyaşı döktü. Polisin, ‘Balıkesir’e tayinini isteyecekti’ sözlerine baba, ‘Allah onu daha çok seviyormuş, yanına aldı.” cevabını verdi. Aile de görev şehidi Er'in bulunduğu helikoptere bindi.


Helikoptere konulan Er’in naaşı, toprağa verilmek üzere memleketi Balıkesir’e gönderildi.

Haber Yayın Tarihi: 29.04.2014 12:02 Kaynak: CİHANSon Dakika

ABD'li patrondan çalışanlarına yeni yıl hediyesi: Kişi başına 50 bin dolar ikramiye
Kahramanmaraşlı esnaf 50 lirayı, 50 bin liraya satışa çıkardı Kıskançlık krizi geçiren damat, düğünde ortalığı birbirine kattı