Son Dakika Haberleri: Gözde Turizm Merkezinde 34 Yıldır "Kömür" Yakmak Yasak

Gözde Turizm Merkezinde 34 Yıldır "Kömür" Yakmak Yasak

2 yıl önce

Muğla'nın Marmaris ilçesinde belediye encümenince yaklaşık 34 yıl önce alınan kömür yakma yasağı titizlikle uygulanıyor.

Gözde Turizm Merkezinde 34 Yıldır
Muğla'nın Marmaris ilçesinde belediye encümenince yaklaşık 34 yıl önce alınan kömür yakma yasağı titizlikle uygulanıyor.

Kömür yakma yasağını yıllardır sürdüren Marmaris Belediyesi, havaların soğumasıyla ısınma ihtiyacının arttığı ilçede denetimlerini sıklaştırdı.

İlçe halkının duyarlı olduğu yasağa rağmen zaman zaman kaçak kömür yakılmasının önüne geçmek için ekipler önlem alıyor.

Marmaris Belediye Başkanı Ali Acar, kömür yakma yasağının en güzel yasaklardan olduğunu söyledi.

Turistik bölgenin gelecek nesillere aynı güzelliklerle aktarılması amacıyla yasak olan kömür kullanımı konusunda duyarlı olduklarını aktaran Acar, şunları kaydetti:

"Marmaris'te bu güzel havaya kara leke olarak gördüğümüz kömür dumanının karışmasını istemiyoruz. İlçemizin 'En Sağlıklı Kent' unvanını almasını istiyoruz. Marmaris'te egzoz gazı üreten motorlu araç kullanımını da yıllar içerisinde aza indirmek ve başta bisiklet olmak üzere doğa dostu ulaşım yöntemlerini yaygınlaştırmak için projeler hayata geçiriyoruz." diye konuştu.

Zabıta Müdürü Erkan Ünver de gerekli uyarıları yaptıkları ilçe halkının kendilerini anlayışla karşıladığını dile getirdi.Rusya Devlet Başkanı Putin'in Alina Kabaeva ile Evleneceği İddia Edildi Ehliyetini Değiştirmek İçin Nüfus Müdürlüğüne Giden Vatandaş, "Ölü" Olduğunu Öğrendi

Ankara'daki Mobilyacılar Sitesinde Yangın Çıktı! Çok Sayıda Ölü ve Yaralı Var