Hakkari şehidinin emaneti, yıllar sonra acılı annesine teslim edildi - Son Dakika

Hakkari şehidinin emaneti, yıllar sonra acılı annesine teslim edildi

2 ay önce

İzmir'in Bornova ilçesinde yaşayan Şehit Jandarma Teğmen Güngör Dolunay'ın annesi Zehra Dolunay, oğluna şehit olmadan önce 2002 yılında yazdığı, 2023 yılında okuması için PTT'den gönderdiği mektubu geri teslim aldı.

Zehra Dolunay'ın oğlu Güngör'e 2023'te verilmesi için 2002'de yazdığı mektup ne yazık ki yerine ulaşmadı. Büyüyüp teğmen olan Güngör, Haziran'da şehit düştü. O mektup anneye teslim edildi.

KAMPANYA 2002 YILINDA BAŞLAMIŞTI

PTT, 2002'de "Cumhuriyetin 100. yılına Mektup" kampanyası başlattı. Zehra Dolunay da o zaman 13 yaşında olan oğlu Güngör'e 29 Ekim 2023'te ulaşması için bir mektup yazdı. Güngör, okulu bitirdi, asker oldu ve jandarma teğmen olarak Hakkari'de göreve başladı. Geçen Haziran'da 10 aylık evliyken PKK'lı teröristlerle çıkan çatışmada da şehit düştü.

SÜRPRİZ OLSUN İSTEMİŞTİM

İzmir'de yaşayan anne, PTT'yi arayıp oğlu için yazdığı mektubu anı olarak saklamak üzere geri istedi. PTT yetkilileri önceki gün Zehra Dolunay'ın evine gidip o mektubu teslim etti. Acılı anne, "Ben bunu oğluma bir sürpriz olsun, çocuğuma bir anı kalsın diye göndermiştim. Oğluma yazdığım mektup geri geldi. Çok kötü bir şey" dedi.

"ÖNÜNDE SAYGIYLA EĞİLİYORUZ"

Mektubu Zehra Dolunay'a veren PTT İzmir Başmüdürü Şerif Kaçmaz, "Bu aziz hatırayı, kutsal emaneti annemize takdim ettik. Güngör ve diğer şehitlerimizin hatıraları önünde saygıyla eğiliyoruz" dedi.

Hakkari şehidinin emaneti, yıllar sonra acılı annesine teslim edildi
Haber Yayın Tarihi: 30.11.2019 10:28 

YORUMLAR


Son Dakika

Genç kızı ormanlık alana götürüp cinsel istismarda bulunan adam tutuklandı
Müge Anlı, 12 yaşındaki kızının tacizine sessiz kalan kadını yayından kovdu Trump'ın İran'a yönelik uyguladığı yaptırımlar, Türkiye'de yeni bir mülteci krizine sebep olacak

Son Dakika Haberleri