Hatay-suriye'de erbakan'ın isminin verildiği okul inşa ediliyor - Son Dakika

Hatay-suriye'de erbakan'ın isminin verildiği okul inşa ediliyor

19.11.2019 16:21

Suriye'de Erbakan'ın isminin verildiği okul inşa ediliyorSuriye'nin İdlib kenti kırsalında, Prof. Dr. Necmettin Erbakan'ın adının verildiği okulun inşasına başlandı.

Suriye'de Erbakan'ın isminin verildiği okul inşa ediliyor

Suriye'nin İdlib kenti kırsalında, Prof. Dr. Necmettin Erbakan'ın adının verildiği okulun inşasına başlandı.

İdlib kentine bağlı Killi Kasabası'ndaki Dıyaa Kampı içerisinde, Güney Afrika merkezli Ashrafül AID Humanitarian Organisation'ın katkıları ile İnsan Hak ve Hürriyetleri (İHH) İnsani Yardım Vakfı tarafından Prof. Dr. Necmettin Erbakan adını taşıyacak okul yaptırılıyor. İnşaatına başlanan okulda 6 derslik bulunacak. 200 öğrenci eğitim görecek.

İHH Suriye Çalışmaları Medya Sorumlusu Selim Tosun, Suriye'de eğitim çalışmalarının büyük önem taşıdığını söyledi. Bölgede okul yetersizliği nedeniyle çok sayıda çocuğun eğitim hakkından mahrum kaldığını belirten Tosun, 'Suriye içerisinde farklı bölgelerde, eğitimin devam ettiği inşaatına başladığımız çok sayıda okulumuz bulunuyor. Bu okulların sayısının daha da artırılması gerekiyor. Çünkü eğitim çağında olup imkansızlıklar nedeniyle okula gidemeyen çok sayıda çocuk var. Bu amaçla İdlib'e bağlı Killi Kasabası'nda, Güney Afrika merkezli Ashrafül AID Humanitarian Organisation kurumunun da katkılarıyla bir okulun daha temelini atarak, inşasına başladık dedi.

İnşaat çalışmalarının hızla devam ettiğini belirten Tosun, 'Bu okulumuza rahmetli Prof. Dr. Necmettin Erbakan'ın ismi verdik. 6 sınıfta, 200 öğrenci kapasiteli olan okulumuzdan yetişecek bireylerin geleceğe umutla bakan kişiler olarak yetişmelerini ümit ediyoruz. Destekleri nedeniyle Ashrafül AID Humanitarian Organisation kurumuna da teşekkür ediyoruzö diye konuştu.

Hatay-suriye'de erbakan'ın isminin verildiği okul inşa ediliyor
Hatay-suriye'de erbakan'ın isminin verildiği okul inşa ediliyor
Hatay-suriye'de erbakan'ın isminin verildiği okul inşa ediliyor
Hatay-suriye'de erbakan'ın isminin verildiği okul inşa ediliyor

- Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Hatay-suriye'de erbakan'ın isminin verildiği okul inşa ediliyor - Son Dakika


Son Dakika

İstanbul Marka ve Kariyer Zirvesi sektörün devlerini ağırlıyor Tayvan Parlamentosu karıştı! Milletvekilleri birbirine bağırsak fırlattı Sokağa çıkma kısıtlaması kaçta başlıyor? İçişleri Bakanlığı detayları paylaştı Son Dakika: Türkiye'de 27 Kasım günü koronavirüs nedeniyle 177 kişi vefat etti, 29 bin 845 yeni vaka tespit edildi Son Dakika: Yeni koronavirüs genelgesi! Derneklerin ve STK'ların her türlü etkinlikleri 3 ay süreyle yasaklandı Jese Rodriguez'in sevgilisinin doğum günü partisine gitmesi taraftarı çileden çıkardı Bakan Koca, vaka sayısı yüzde 100 artan 5 ili paylaşıp uyardı: Tedbirin olmadığı yerde tehdit devam ediyor Taksici, oğlunu ziyarete gittiği cezaevi önünde 9 kurşunla öldürüldü