Avusturya ve Hırvatistan'da ilk koronavirüs vakası tespit edildi - Son Dakika

Avusturya ve Hırvatistan'da ilk koronavirüs vakası tespit edildi

2 ay önce

Çin'in Vuhan kentinden dünyaya yayılan koronavirüs, Fransa, İtalya ve İspanya'nın ardından Avusturya ve Hırvatistan'da da görüldü. Avrupa'da virüs bulaşan ülke sayısı 5'e yükseldi.

Çin'de başlayan koronavirüs (Kovid-19) salgınında ölü sayısı 2 bin 707 oldu. Virüs taşıyan vaka sayısı da 80 bin 150'ye yükseldi. Ölümlerin 2 bin 563'ü hastalığın ortaya çıktığı Çin'in Hubei eyaletinde yaşandı.

Türkiye'nin sınır komşusu İran'da ise ölü sayısı 16'ya yükseldi. İran Sağlık Bakanlığı vatandaşlara evden çıkmayın uyarısı yaptı.

AVRUPA'DA 2 ÜLKEYE DAHA SIÇRADI

Avrupa'da ise iki ülkede daha Kovid-19 tespit edildi. Hırvatistan Başbakanı Andrej Plenkoviç ülkede ilk virüs vakasının tespit edildiğini duyurdu. Avusturya'da da iki kişinin tetkikleri sonucunda Kovid-19 virüsünü taşıdığı belirlendi.

Hırvatistan Başbakanı Andrej Plenkovic, başkent Zagreb'deki Dr. Fran Mihaljevic Kliniğinde İtalya'dan gelen genç bir Hırvatistan vatandaşında Kovid-19 tespit edildiğini açıkladı.

"GEREKLİ ÖNLEMLER ALINDI"

Plenkovic, düzenlediği basın toplantısında, Hırvatistan'ın virüs yayıldıkça gerekli önlemleri aldığını aktardı.

Hırvatistan Sağlık Bakanı Vili Beros, İtalya'nın kuzeyindeki bir fabrikada çalışan 9 Hırvat işçiden biri olan hastanın, 19-21 Şubat'ta Milano'da bulunduğunu söyledi.

İçişleri Bakanı Davor Bozinovic, bunun Hırvatistan'daki ilk Kovid-19 vakası olarak kayıtlara geçtiğini bildirdi.

TEDBİRLER YETERSİZ KALDI

Öte yandan Kovid-19 Avusturya'ya da sıçradı. Avusturya Federal Demiryolları, salgın nedeniyle İtalya'dan düzenlenen tren seferlerini durdurma kararı almıştı ancak salgının bulaşmasını engelleyemedi. İki kişinin tetkikleri sonucunda Kovid-19 virüsünü taşıdığı belirlendi.

Avusturya ve Hırvatistan'da ilk koronavirüs vakası tespit edildi
Son Dakika: İran Sağlık Bakanı Yardımcısı koronavirüse yakalandı

Son dakika: Esenboğa'da koronavirüs paniği! Tahran uçağı Ankara'ya acil iniş yaptı

Son dakika: Ankara'da koronavirüs paniği devam ederken, Sağlık Bakanı'ndan açıklama geldi

Abone Ol:Google'da Takip Et Paylaş: Facebook'ta Paylaş!Paylaş Twitter'da Paylaş!Tweetle Whatsapp'da Paylaş!GönderSon Dakika

Koronavirüsün en temel belirtisi değişti: Yüksek ateş tek başına belirleyici değil
Uzmanlar uyardı: Yıkanabilir siyah maskeler virüsü önlemiyor Elazığ Valisi, çöpten hurda toplayan kişiye kesilen "korona" cezasını iptal etti