Honda ve General Motors anlaştı! Birlikte elektrikli araç üretecekler - Son Dakika

Honda ve General Motors anlaştı! Birlikte elektrikli araç üretecekler

Honda ve General Motors elektrikli otomobil geliştirmek üzere anlaştı. Yapılan anlaşma kapsamında GM'nin tescilli Ultium pilleri kullanılarak 2 adet yeni Honda elektrikli araç üretilecek.

Elektrifikasyon sürecine önem veren Honda ve General Motors (GM), iki yeni elektrikli aracı birlikte geliştirmek için anlaşma imzaladı. Yapılan açıklamaya göre, GM'nin tescilli Ultium pilleri kullanılarak Honda'nın 'Elektrikli Vizyon' stratejisi ile iki yeni Honda aracı için çalışmalara başlandı.

ARAÇLARIN İÇ VE DIŞ TASARIMINI HONDA YAPACAK

Yeni elektrikli araçların iç mekan ve dış tasarımları otomotiv markası tarafından gerçekleştirilecek ve markanın sürüş özellikleri modellerde yer alacak. Bu iş birliği ile üretilen Honda elektrikli araçlar için her iki şirketin otomotiv alanındaki uzmanlıkları birleşecek.

SATIŞI 2024 YILINDA BAŞLAYACAK

Araçların üretimi Amerika'daki General Motors tesislerinde gerçekleşecek. Otomotiv markasının Amerika Birleşik Devletleri ve Kanada pazarında araç satışını ise 2024 yılında başlaması ön görülüyor. Üretimdeki iş birliğine ek olarak otomotiv markası, GM'nin On Star güvenlik hizmetini yeni üretilecek elektrikli araçlara Honda Link ile entegre olacak şekilde ekleyecek. Ayrıca otomotiv markası, GM'nin eller serbest (hands free) ileri seviye sürücü destek teknolojisini de kullanmayı planlıyor. Otomotiv markası, 2018 yılında da GM'nin pil modülü geliştirme çalışmalarına katılmıştı.

Honda ve General Motors anlaştı! Birlikte elektrikli araç üretecekler

Son Dakika

Ankara-Sivas arasını 2 saate indirecek YHT hattı yıl sonunda hizmete açılacak Ünlü giyim firmasının finans uzmanı 4 milyon TL'lik vurgun yaptı Yaşlılık, malullük ve ölüm aylıkları en az 1500 TL olacak Güne düşüşle başlayan gram altın 365 liradan işlem görüyor Aracı kurum patronu Murat Güler ve şirketlerine borsada manipülasyon yaptığı gerekçesiyle işlem yasağı getirildi 18 yıl önce günlüğüne yazdığı hayalini gerçekleştirdi! Evinin bahçesinde kurduğu serada çiçekçilik yapıyor Son dakika: Kısa çalışma ödeneği ve işten çıkarma yasağının uzamasıyla ilgili kapsamlı bir paket geliyor Kadın iç giyim markası Victoria's Secret'ın İngiltere operasyonlarına kayyum atandı İki kardeş hobi olarak başladıkları maket gemide ihracatçı oldu Yılın ilk çeyreğinde en çok satan Android telefon Samsung Galaxy A51 oldu Son dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan, vatandaşa nefes aldıracak 10 millet bahçesini daha hizmete açtı Son Dakika: Merkez Bankası, firmalara yatırım taahhütlü 20 milyar liralık avans kredisi verecek Kanal İstanbul'un güzergahında yabancı şirketler 791 bin metrekare yer aldı Altının kilogramı 368 bin liraya geriledi Yükselişe geçen dolar 6,78'den işlem görüyor