İlber Ortaylı: Ahmet Hakan Bana Saldırdı - Son Dakika

İlber Ortaylı: Ahmet Hakan Bana Saldırdı

5 yıl önce

İlber Ortaylı, "insanlara dışkı yedirmek işkence değil" diyen akademisyen Celal Şengör'ü savundu. Ortaylı aynı zamanda Ahmet Hakan'ın da kendine saldırdığını söyledi.

İlber Ortaylı: Ahmet Hakan Bana Saldırdı, System.String[]

Prof. Dr. İlber Ortaylı, bir röpotajında "insanlara dışkı yedirmek işkence değil" diyen Prof Dr. Celal Şengör'ü savundu. Ortaylı, Şengör'ün Türkiye'nin bir değeri olduğunu belirterek, isim vermeden Armağan Çağlayan'ı işaret etti.

Ortaylı, "Beceriksiz bir röportajcı alıyor bunu, son hadiseyi büyütüp böyle ortalara çıkarmak ya bilgisizliktir ya da kötü niyetliliktir" dedi.

Ortaylı, konuk olduğu CNN Türk'te Hakan Çelik ile Hafta Sonu programında, "Bunu kullanarak bana da saldıranlar hiç gayret etmesinler" dedi. Çelik'in kim saldırdı sorusu üzerine Ortaylı şu yanıtı verdi: Kim olacak sizin dostunuz Ahmet Hakan, bugün cevap verdim. Nasıl güleceğimize karar veriyor. Ben de onu gösterdim.

AHMET HAKAN ORTAYLI'YI ELEŞTİRDİ

Ortaylı'nın bahsettiği Hürriyet gazetesinde yayımlanan "Celal Şengör Hoca'ya laf sokma denemeleri" (23 Kasım 2015) yazısının ilgili kısmı şöyle:

-Celâl Şengör demiş ki: Kemal Sunal küfrederek komiklik yapan bir zavallıydı.

-Ben de diyorum ki: Madem öyle... Madem küfrederek komiklik yapmak diye bir şey var. Hadi o zaman Celâl Hoca! Çık sahneye ve küfret... Bak bakalım Kemal Sunal'a kahkahalarla gülenlerden kaçı sana gülecek... Sen küfrederek bile komik olamayacak kadar zavallısın be Hoca! Üstelik ne sen bunun farkındasın ne de İlber Hoca farkında.

ORTAYLI ELEŞTİRİLERE CEVAP VERDİ: FESUBHANALLAH

İlber Ortaylı'nın "Ahmet Hakan'a köşemde cevap verdim" dediği, Milliyet'te yayımlanan "Suriye Denklemi" (29 Kasım 2015) yazısı şöyle:

Bu sıralar moda olan "elitist" lafı üzerinde durayım. Birine "düğmen kopmuş" desen "elitist" diye saldırılıyor. Şu günlerde iktidar partisine mensup insanların üsluplarındaki saldırı dozu gittikçe artıyor. Aslında benim daha önce sempati duyduğum Ahmet Hakan da Şengör'ün Kemal Sunal'ı beğenmemesine pek sinirlenmiş. "Hoca sen Kemal Sunal'a gülmezsen gülme, ona gülenlerden kaçı sana gülecek bakalım? Sen onun kadar komik olamayacak kadar zavallısın be hoca! Üstelik ne sen bunun farkındasın ne de İlber Hoca" diyor. Fesubhanallah.

İlber Ortaylı: Ahmet Hakan Bana Saldırdı
Haber Yayın Tarihi: 29.11.2015 04:54 

YORUMLAR


Son Dakika

Erdoğan müjdeyi verdi! Bu 6 suçu işleyenler hariç, binlerce kişi tahliye olacak
Ferdi Tayfur, dün akşam bir anda dünyada gündem oldu Firari FETÖ'cü Hakan Şükür: Dolandırıldım, tüm birikimim gitti

Son Dakika Haberleri