Son Dakika Haberleri: RTÜK Başkanlığına Ebubekir Şahin Seçildi

RTÜK Başkanlığına Ebubekir Şahin Seçildi

10 ay önce

İlhan Yerlikaya'nın istifasıyla boşalan RTÜK Başkanlığına Ebubekir Şahin seçildi.

RTÜK Başkanlığına Ebubekir Şahin Seçildi, System.String[]

İlhan Yerlikaya'nın istifasıyla boşalan RTÜK Başkanlığına Ebubekir Şahin seçildi.

YERLİKAYA, 4 YILDIR SÜRDÜRDÜĞÜ GÖREVİNDEN İSTİFA ETMİŞTİ

Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK) Başkanı İlhan Yerlikaya, Kasım 2015'ten beri yürüttüğü görevinden ailesinin sağlık sorunlarını gerekçe göstererek istifa etmişti.

Ebubekir Şahin

RTÜK'ÜN YENİ BAŞKANI EBUBEKİR ŞAHİN KİMDİR?

1974 yılında Rize Çayeli'nde doğdu. İlköğrenimini Rize'de, lise eğitimini Sakarya'da tamamladı. 1995 yılında Gazi Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü'nden mezun oldu. 2002 yılında da Gazetecilik Anabilim Dalı'nda Yüksek Lisans yaptı. Halen Selçuk Üniversitesi'nde İletişim alanında Doktora eğitimini tez aşamasında sürdürmektedir.

Sırasıyla, İçişleri Bakanlığı, TBMM, Adalet Bakanlığı, Sanayi ve Ticaret Bakanlığı, RTÜK, Başbakanlık gibi birçok kurumda yöneticilik yaptı. Anadolu Ajansı'nda Genel Müdür Yardımcılığı görevinde bulundu. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığında Müsteşar Yardımcısı ve Müsteşar olarak görev yaptı.

6112 sayılı Radyo ve Televizyonların Kuruluş ve Yayın Hizmetleri Hakkında Kanunun 35'inci maddesi uyarınca Türkiye Büyük Millet Meclisi Genel Kurulunun 16.10.2017 tarihli ve 8'inci Birleşiminde yapılan seçim sonucunda Radyo ve Televizyon Üst Kurulu Üyeliğine seçilmiştir.

Evli ve Zeynep Melike ile Ahmet Burak'ın babası olan Ebubekir ŞAHİN, İngilizce bilmektedir.

RTÜK Başkanlığına Ebubekir Şahin Seçildi
RTÜK Başkanı İlhan Yerlikaya İstifa Etti

Haber Yayın Tarihi: 23.01.2019 02:48 Kaynak: AAO pankartı gören sürücüler kornaya basmadı, gürültü bıçak gibi kesildi
Tayvan, Kocaeli'de 100 milyon dolarlık çelik yatırımı yapacak Teröristlere yardım ve yataklık eden 6 muhtar gözaltına alındı