Son Dakika Haberleri: İlkyardım Öğren, Hayata Dokun

İlkyardım Öğren, Hayata Dokun

2 yıl önce

Adana Büyükşehir Belediyesi, ilk yardım sertifikasına sahip itfaiyecileri ve ambulans görevlileri cansız mankenlerle temel yaşam desteği gösterisi sundu.

İlkyardım Öğren, Hayata Dokun, System.String[]

Adana Büyükşehir Belediyesi, ilk yardım sertifikasına sahip itfaiyecileri ve ambulans görevlileri cansız mankenlerle temel yaşam desteği gösterisi sundu. Adana Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Ramazan Akyürek ve daire başkanları da gösteriye katılıp, deneyim kazandı.


Adana Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı'nın düzenlediği etkinlik Adana Şehir Tiyatrosu Salonu'nda gerçekleştirildi. Sağlık Bakanlığı onaylı İlk Yardımcı Sertifikası'na sahip itfaiyeciler ve ambulans görevlileri, cansız mankenler kullanarak temel yaşam desteği gösterisi sundu. Etkinliğe Adana Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Ramazan Akyürek, Sağlık ve Sosyal Hizmetler Daire Başkanı Fatih Karayandı, İtfaiye Daire Başkanı Fahri Durukan ile Bilgi İşlem Daire Başkanı Mükremin Duygun da katıldı.


Başkan Hüseyin Sözlü'nün talimatları doğrultusunda Adana Büyükşehir Belediyesi'nin toplumda ilk yardım bilincinin gelişmesi amacıyla eğitim hizmetleri verdiklerini belirten Fatih Karayandı, 2014 Eylül ayından beri düzenledikleri kurslarda 500 sertifikalı ilkyardımcı yetiştirdiklerini, binlerce vatandaşa da temel ilk yardım eğitimi verdiklerini söyledi.


Başkan Vekili Ramazan Akyürek ise bilinçli ilk yardımın hayat kurtardığını, saniyelerin dahi çok önemli olduğu anlarda doğru tekniklerle yapılacak müdahalelerin hasta veya yaralı insanların yaşama şansını büyük oranda arttırdığını belirtti. Adana Büyükşehir Belediyesi'nin bu anlamda örnek bir hizmet verdiğini vurgulayan Akyürek, "Hemşehrilerimizi belediyemizin açtığı kurslarına katılıp, bilinçli ilk yardım tekniklerini öğrenmeye davet ediyoruz " dedi.


Daha sonra sertifika sahibi itfaiyeciler ve ambulans görevlileri, cansız mankenler kullanarak temel yaşam tekniklerini uyguladı. Başkan Vekili Akyürek ile daire başkanları da uygulamaya katılıp, ilk yardım tecrübelerini arttırdı. - ADANA

Haber Yayın Tarihi: 15.12.2017 01:00 Kaynak: İHAAracına binen genç kızı ormana götürüp tecavüz eden taksiciye 27 yıl hapis
Türkiye'ye dönüş hazırlığı yapan Cem Uzan'dan yeni iddia: En gizli FETÖ'cü Ahmet Necdet Sezer'dir Konutta KDV ve tapu harcı indirimleri 31 Aralık'ta sona erecek