İngiltere'nin Çin'den ithal ettiği tanı kitlerinde koronavirüs tespit edildi - Son Dakika

İngiltere'nin Çin'den ithal ettiği tanı kitlerinde koronavirüs tespit edildi

Yeni tip koronavirüs salgınının en yaygın olduğu Avrupa ülkelerinden İngiltere'nin, Çin'den temin ettiği tanı kitlerinde koronavirüs tespit edildi.

Çin'in Vuhan kentinde ortaya çıkan ve kısa sürede tüm dünyayı etkisi altına alan yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle 69 binin üzerinde insan hayatını kaybetti, toplam vaka sayısı ise 1 milyon 260 bini aştı. Hal böyleyken; ülkeler salgının yayılmasını önlemek için başka ülkelerden koronavirüs koruyucu ekipmanları sipariş ediyor.

TEST KİTLERİNDE KORONAVİRÜS TESPİT EDİLDİ

İngiltere de, gün geçtikçe etkisini artıran koronavirüs salgınıyla mücadele etmek amacıyla Çin'den 15 dakikada virüs tespiti yapan hızlı tanı kitleri temin etti. Ancak tanı kitleri ile ilgili çarpıcı bir gelişme gündeme geldi. İngiltere, Çin'den gelen koronavirüs test kitlerinin, Lüksemburg merkezli bir şirket tarafından araştırılırken koronavirüse rastlandığını bildirdi. Kitlerin teslimatı ertelendi.

HÜKÜMET GÜNDE 100 BİN TEST YAPMA HEDEFİ KOYMUŞTU

Başbakan Johnson gibi koronavirüse yakalanmış olan Sağlık Bakanı Matt Hancock ise nisan ayının sonunda günde 100 bin test yapma hedefini koyduğunu resmen açıkladı.

İNGİLTERE'DE BİLANÇO AĞIR

Çin'de ortaya çıkan ve hızla dünyaya yayılan ölümcül korona virüsü Avrupa'da bilançoyu ağırlaştırıyor. İngiltere'de korona virüsü nedeniyle 619 kişinin daha hayatını kaybetmesiyle ülke genelinde ölü sayısı 4 bin 934'e ulaştı. Hayatını kaybeden kişilerin 33 ile 103 yaş aralığında olduğunu belirten İngiltere Ulusal Sağlık Servisi (NHS), söz konusu kişilerin korona virüs dışında altta yatan herhangi bir sağlık problemi olmadığını açıkladı. Ülkede ayrıca, 5 bin 903 yeni vakanın kayıtlara geçtiği belirtilirken toplam vaka sayısı 47 bin 806'ya yükseldi.

İngiltere'nin Çin'den ithal ettiği tanı kitlerinde koronavirüs tespit edildi
Son Dakika: Koronavirüs sebebiyle karantinada olan Boris Johnson, tedbir amaçlı hastaneye kaldırıldı

İngiltere'nin sipariş ettiği test kitlerine koronavirüs bulaştı


Son Dakika

George Floyd protestolarının büyüdüğü ABD'de Trump, destekçilerini Beyaz Saray'a çağırdı Siyahi vatandaşı öldürerek ABD'deki gösterilerin fitilini ateşleyen polis, bir darbe de karısından yedi Tüm dünyayı ayağa kaldıran George Floyd cinayetinde yeni görüntüler ortaya çıktı; Floyd'un polislere söyledikleri vicdanları sızlattı Antik dünyanın ayakta kalan tek yapısının 4.600 yıllık gizemi çözüldü! Uluslararası medya Türkiye'yi öve öve bitiremedi: Felaketin önüne geçtiler Çin, koronavirüse karşı "yüzde 99 etkili olacak" aşı geliştirdi Hindistan'da canlı olarak gömülen bebeğin kurtarılma anı kamerada Paralı askerleri kaçan Rusya'dan Suriyeli mahkumlara "Hafter saflarında savaşın" teklifi Trump, göstericileri bastırmak için ordunun göreve hazır olduğunu söyledi ABD'deki göstericilerin öfkesi dinmiyor: Asıl yağmacı olan devlet ABD'de George Floyd'un polis tarafından öldürüldüğü Minneapolis'te sokağa çıkma yasağı ilan edildi Twitter, Trump konusunda geri adım attı: Kurallarımıza aykırı bir durum tespit etmedik Denek olarak kullanılan maymunlar, asistana saldırarak koronavirüs kan örneklerini çaldı İsviçre'de koronavirüsten etkilenenlere verilecek yardım paketleri için metrelerce kuyruk oluştu Floyd'un öldürülmesine karşı protestolar Beyaz Saray önüne taşındı