İnsan Hakları Eylem Planı'nda dikkat çeken seçim mevzuatı açıklaması! Seçim barajı düşürülebilir - Son Dakika

İnsan Hakları Eylem Planı'nda dikkat çeken seçim mevzuatı açıklaması! Seçim barajı düşürülebilir

02.03.2021 14:51

Cumhurbaşkanı Erdoğan, hukukta reform kapsamında belirlenen amaç, ilke ve hedefleri açıkladı. Hedefler arasında yer alan "Demokratik katılımı güçlendirmek için, siyasi partiler ve seçim mevzuatında değişiklik yapmak üzere kapsamlı bir çalışma başlatıyoruz" ifadesi, seçim barajı düşürülebilir şeklinde yorumlandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın 2020 yılının son günlerinde yaptığı hukukta ve ekonomide reform açıklamasından sonra Adalet Bakanlığı yaptığı çalışmayı tamamladı.

AMAÇ, İLKE VE HEDEFLERİ AÇIKLADI

Erdoğan, Adalet Bakanlığı tarafından "Özgür birey, güçlü toplum, daha demokratik bir Türkiye" vizyonuyla hazırlanan İnsan Hakları Eylem Planı'nda yer alan amaç, ilke ve hedefleri açıkladı.

"SEÇİM MEVZUATINDA DEĞİŞİKLİK YAPMAK ÜZERE ÇALIŞMA BAŞLATIYORUZ"

Erdoğan'ın açıkladığı hedefler başlığı altında yer alan, "Demokratik katılımı güçlendirmek için, siyasi partiler ve seçim mevzuatında değişiklik yapmak üzere kapsamlı bir çalışma başlatıyoruz" ifadesi dikkatlerden kaçmadı.

YÜZDE 10 OLAN SEÇİM BARAJI DÜŞÜRÜLEBİLİR

Bu ifade kapsamında yüzde 10 olan seçim barajının düşürüleceği değerlendirildi. Öte yandan son zamanlarda gündemde yer alan bazı tartışmalarda da seçim barajının düşürüleceği öne sürülmüştü.

İnsan Hakları Eylem Planı'nda dikkat çeken seçim mevzuatı açıklaması! Seçim barajı düşürülebilir
Eylem Planı'nda dikkat çeken detay! İfade alma işlemleri 7 gün 24 saat yapılabilecek Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan avukatlara müjde: Vergi oranını düşürüyoruz Son dakika! Cumhurbaşkanı Erdoğan, İnsan Hakları Eylem Planı'nın 11 ilkesini ve hedeflerini tek tek saydı

Son Dakika Politika İnsan Hakları Eylem Planı'nda dikkat çeken seçim mevzuatı açıklaması! Seçim barajı düşürülebilir - Son Dakika


Son Dakika

Camdaki Kız dizisinin yeni fragmanı yayınlandı! Ünlü oyuncu Enis Arıkan kadroya dahil oluyor Camdaki Kız dizisinin yeni fragmanı yayınlandı! Ünlü oyuncu Enis Arıkan kadroya dahil oluyor Yenilemek için satın aldıkları evdeki reçel kavanozlarından altın fışkırdı! Değeri yaklaşık 7 milyon TL Yenilemek için satın aldıkları evdeki reçel kavanozlarından altın fışkırdı! Değeri yaklaşık 7 milyon TL Rusların koronavirüs aşısı Sputnik V'nin Türkiye'de üretimi için onay çıktı Rusların koronavirüs aşısı Sputnik V'nin Türkiye'de üretimi için onay çıktı Gülşen, ayna karşısında iç çamaşırlı poz verdi Gülşen, ayna karşısında iç çamaşırlı poz verdi Öfkeli kayınbirader, ablasının aldattığını iddia ettiği eniştesini kurşuna dizdi Öfkeli kayınbirader, ablasının aldattığını iddia ettiği eniştesini kurşuna dizdi Genç savcı koronavirüse yenik düştü Genç savcı koronavirüse yenik düştü Harun Tekin, yaptırdığı penaltıyı kurtardığı anda gözyaşlarına boğuldu Harun Tekin, yaptırdığı penaltıyı kurtardığı anda gözyaşlarına boğuldu Ezel dizisinin Ömer'i İsmail Filiz, 'Barbaroslar'a transfer oldu Ezel dizisinin Ömer'i İsmail Filiz, 'Barbaroslar'a transfer oldu