iPhone 5G gücünü 5nm'lik yeni işlemcilerden alabilir - Son Dakika

iPhone 5G gücünü 5nm'lik yeni işlemcilerden alabilir

01.11.2019 03:38
iPhone 5G gücünü 5nm'lik yeni işlemcilerden alabilir, System.String[]

iPhone 5G 5nm'lik yongaları kullanabilir Apple'ın en güçlü iPhone modeli iPhone 5G ilk kez 5nm işlemcinin kullanılacağı bir model olarak tarihe geçebilir.

iPhone 5G 5nm'lik yongaları kullanabilir

Apple'ın en güçlü iPhone modeli iPhone 5G ilk kez 5nm işlemcinin kullanılacağı bir model olarak tarihe geçebilir.

Üstelik Qualcomm'un X55 5G modemi kullanılacak…

Nikkei haberine göre, Apple'ın en yeni 3 iPhone modeli Qualcomm'un X55 5G modelini kullanacak ve 5G desteği ile birlikte piyasaya sürülecek. Rapora göre bu modemin, 5 nanometre işlemci kullanılarak inşa edilen ilk iPhone olacağı ve A14 Biyonik olarak adlandırılan yeni bir Apple yonga seti ile eşleştirileceği bildiriliyor.

Bu haberler Apple'ın 2020'de ilk 5G telefonunu duyuracağı söylentilerini iyiden iyiye arttırıyor. Apple analistlerinden Ming-Chi Kuo daha önce benzer açıklamaları yapmıştı. Nisan ayında aralarındaki anlaşmazlıkları çözen Qualcomm ve Apple bu işbirliğini iPhone 5G modelinde Qualcomm modemlerini kullanarak ilerletmiş görünüyor.

Rapor bu bağlamda Apple'ın artık 5nm işlemcileri kullanacağı ve 2018'de kullandığı 7nm işlemcilerden uzaklaşmaya başladığının da bir kanıtı olabilir. Apple'ın rakiplerinden Huawei'nin de 5nm işlemciler üzerinde çalıştığı biliniyor.

5G bağlantısı ve 5nm işlemci üretimi önümüzdeki yılların en büyük rekabet alanları arasında yer alacağını şimdiden gözlemleyebiliyoruz. 2017 yılından beri 5G teknolojileri ve ekran için parmak izi okuyuculu bir iPhone beklentisi var. Bu beklentileri karşılayacak 3 model haricinde Apple, daha düşük bütçeli iPhone SE2 modelini de duyurabilir.

iPhone 5G gücünü 5nm'lik yeni işlemcilerden alabilir

- Kaynak: Teknotalk.com

Son Dakika Teknoloji iPhone 5G gücünü 5nm'lik yeni işlemcilerden alabilir - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

BioNTech ile Pfizer'in ürettiği koronavirüs aşısı 10 Aralık'tan itibaren dağıtılmaya başlanabilir Cumhurbaşkanı Erdoğan, Rusya Devlet Başkanı Putin ile Dağlık Karabağ'ı görüştü Başakşehir, Manchester United deplasmanında! Temsilcimizin ilk 11'i belli oldu Sağlık Bakanı Koca: İlerleyen süreçte koronavirüs aşısı eczanelerden de alınabilecek Ibrahimovic, yüzünü kullandığı için video oyunu firmasına ateş püskürdü: Size kim izin verdi! Son Dakika! Çavuşoğlu'ndan, Türk gemisine yapılan hukuk dışı aramayla ilgili misilleme mesajı: Cevabımızı sahada da vereceğiz Son Dakika: Türkiye'de 24 Kasım günü koronavirüs nedeniyle 161 kişi vefat etti, 7381 yeni vaka tespit edildi Bülent Arınç'ın oğlundan babasının istifasıyla ilgili dikkat çeken sözler: Bu denizde bir tek gemi ve tek bir reis var