İran'da domuz gribi nedeniyle 19 kişi öldü - Son Dakika

İran'da domuz gribi nedeniyle 19 kişi öldü

2 ay önce

Komşu ülke İran'da son bir haftada 19 kişinin domuz gribi nedeniyle öldüğü açıklandı. İran Sağlık Bakan Yardımcısı Ali Rıza Reisi'nin konuyla ilgili yaptığı açıklamada, "Son bir haftada domuz gribi şüphesiyle hastanelerde tedavi altına alınan 273 kişiden 19'u hayatını kaybetti" ifadelerini kullandı.

Komşu ülke İran'da son 1 haftada 19 kişinin domuz gribi sebebiyle hayatını kaybetmesi ülkede paniğe yol açtı.

İran Sağlık Bakan Yardımcısı Ali Rıza Reisi, ülkede H1N1 virüsü (domuz gribi) nedeniyle son bir haftada 19 kişinin hayatını kaybettiğini söyledi.

İranlı Öğrenciler Haber Ajansına (ISNA) konuşan Reisi, "Son bir haftada H1N1 virüsü tespit edilen ve çeşitli hastanelerde tedavi altına alınan 273 kişiden 19'u hayatını kaybetti." dedi.

Ülkede geçen yıla oranla bu yıl domuz gribi vakasında artış olduğuna dikkati çeken Reisi, söz konusu virüsün en çok Gülistan, Mazendaran, Kehguliye-Buyer Ahmed, Kirman ve Ahvaz eyaletlerinde görüldüğünü kaydetti.

İran'da domuz gribi nedeniyle 19 kişi öldü
Haber Yayın Tarihi: 01.12.2019 12:59 Kaynak: AASon Dakika

Matteo Politano ve Ginevra Sozzi'nin paylaşımları, yasak aşklarını ortaya çıkardı
Müge Anlı, 12 yaşındaki kızının tacizine sessiz kalan kadını yayından kovdu İstanbul'da esaret altındaki kurdun inanılmaz görüntüsü! Ayak iziyle sonsuzluk işareti yaptı

Son Dakika Haberleri