İran Sağlık Bakanı Yardımcısı, Hamaney'in "Virüs İranlılar için üretilmiş" açıklamasını yalanladı - Son Dakika

İran Sağlık Bakanı Yardımcısı, Hamaney'in "Virüs İranlılar için üretilmiş" açıklamasını yalanladı

9 gün önce

İran Sağlık Bakan Yardımcısı Ali Rıza Reisi, ülke lideri Ali Hamaney'in "İranlıların genetiğine uygun olarak virüsün bir bölümü İranlılar için üretilmiş" iddiasını yalanladı.

Koronavirüsün Çin'de ortaya çıktıktan sonra İran'da görülmesi komplo teorisyenlerini sevindirse de İran'dan gelen açıklamalar Hamaney'i bile yalanladı.

Video konferans aracılığıyla Fars Haber Ajansına konuşan Reisi, "Koronavirüs İran'a Çin'den geldi. Ülkedeki bazı medya organları Kovid-19'u iki kısım olarak göstermeye çalışıyor. İran'daki Kovid-19'la diğer ülkelerdeki Kovid-19 farklıymış gibi. Bu Kovid-19 Çin'de de İran'da da aynı." ifadelerini kullandı.

HAMANEY'İN SÖZLERİ

Hamaney, 22 Mart Pazar günü İran devlet televizyonunda yayınlanan Nevruz konuşmasında, dünyayı sarsan koronavirüsle ilgili şu açıklamalarda bulunmuştu: "Söylendiğine göre İranlıların genetiğine uygun olarak virüsün bir bölümü İranlılar için üretilmiş."

NE OLMUŞTU?

Çin'de ortaya çıkan Kovid-19 İran'da ilk olarak 19 Şubat'ta Kum kentinde görülmüş, ardından ülkenin tamamına yayılmıştı.

İran Sağlık Bakanlığı, dün itibarıyla ülkede Kovid-19 kaynaklı can kaybının 2 bin 77'ye yükseldiğini, vaka sayısının ise 27 bin 17 olduğunu açıklamıştı.

İran Sağlık Bakanı Yardımcısı, Hamaney'in Virüs İranlılar için üretilmiş açıklamasını yalanladı
Son Dakika! İran'da 6 yaşındaki çocuk koronavirüsten hayatını kaybetti

İran'da ordu, koronavirüs hastaları için 2 bin yataklı hastane kurdu


YORUMLAR (2)
  • HOPBALA: Şunu birde dini lider seçiyorlar. İnsanın dnası şu belçikalı, bu kuveyt li farklımı olur hiç. Virüs kimlik kartınamı bakıyor. Bunlar Katil Esadı savunup kanına girdiğiniz insanların diyeti olabilir. Sapık görüşünü millete kakalamak için uydur bakalım. Başınıza şimşek çaksa Allahtan bilmez amerika der bunlar. Cevap Yaz 4 2 Yayından Kaldır
  • CENGİZHAN : ARAPLAR ÇOK GÜZEL MASALLAR UYDURUR FARSALR ÇOK GÜZEL ANLATIR .TÜRKLER ÇOK ÇABUK GÜZEL İNANIR DEMİŞ BİR ÜSTAD. Cevap Yaz 2 2 Yayından Kaldır


Son Dakika

106 yaşında koronavirüsü atlatan hasta, virüsü yenen en yaşlı insan oldu
Donald Trump: Maalesef ABD'de koronavirüs nedeniyle çok sayıda kişi ölecek Görevden alınan ABD'li komutanı yüzlerce askeri uğurladı Peru'da kadınlar farklı erkekler farklı günlerde dışarı çıkabilecek