İRAN: Trump, İran'a karşı düşmanlık besliyor - Son Dakika

İRAN: Trump, İran'a karşı düşmanlık besliyor

03.12.2019 15:57
İRAN: Trump, İran'a karşı düşmanlık besliyor, System.String[]

İran Parlamento Başkanı Ali Larijani, Umman Dışişleri Bakanının ziyareti sırasında yaptığı açıklamada, İran halkı için Trump'un İran'a karşı beslediği düşmanlığın çok açık olduğunu belirtti.

İran Parlamento Başkanı Ali Larijani, Umman Dışişleri Bakanının ziyareti sırasında yaptığı açıklamada, İran halkı için Trump'un İran'a karşı beslediği düşmanlığın çok açık olduğunu belirtti.

Larijani, Umman Dışişleri Bakanı Yousef Bin Alawi tarafından yapılan ziyaret sırasında yaptığı açıklamalarda, ABD'nin İran'nın petrol ihracatını sıfıra düşürme konusunda yaptığı çalışmaların beyhude ve davranışlarının mantık dışı olduğunu vurguladı. Umman'nın İran Körfezi'ne barış ve istikrar getirdiğini belirten Larijani, bölgedeki ülkelerin problemleri diyalogla çözeceğini belirtti. Yemen'deki güncel durumlara dikkati çeken Larijani, problemlerin güç kullanılarak özümleyemeyeceğini ifade etti. Umman Dışişleri Bakanı Bin Alawi ise bölgedeki ülkelerin barışı getirmek için fırsatı yakalamaları gerektiğini ifade ederek, Hürmüz Barış Girişimi planının İran'ın bu konuda ne kadar samimi olduğunu gösterdiğini belirtti.


Kaynak: DHA

Son Dakika Dünya İRAN: Trump, İran'a karşı düşmanlık besliyor - Son Dakika Dünya


Son Dakika

Güne yatay seyirle başlayan dolar 7,41'den işlem görüyor Parkta cansız bedeni bulunan kişi, 200 bin liralık borç nedeniyle öldürülmüş Lunaparkta rezalet! Genç çift, bindikleri dönme dolapta cinsel ilişkiye girdi Dünyada popülasyonu 3 binlere düşen dağ ceylanlarının Hatay'daki sayıları giderek artıyor Hanife Gürdal ve ailesinin kar macerası hastanede bitti Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Milli Görüş'ün saygın ismi Doç. Dr. Nedim Urhan ile görüştüğü ortaya çıktı Korona nedeniyle zor günler geçiren restoran ve kafelerden yeniden açılmak için 5 maddelik öneri Joe Biden döneminde Türkiye-ABD ilişkisinin gidişatını beş başlık belirleyecek