İşitme Engelliler Dünya Şampiyonaları - Son Dakika

İşitme Engelliler Dünya Şampiyonaları

4 yıl önce

Samsun'da devam eden İşitme Engelliler Dünya Şampiyonalarında Türkiye, 3 branşta 22'si altın 62 madalya kazandı.

İşitme Engelliler Dünya Şampiyonaları, System.String[]

Samsun'da devam eden İşitme Engelliler Dünya Şampiyonalarında Türkiye, 3 branşta 22'si altın 62 madalya kazandı.


Samsun'da 4 spor salonunda 5 gündür devam eden karate, judo ve tekvando dünya şampiyonalarında Türkiye 22'si altın olmak üzere 62 madalya almayı başardı.


Milli sporcular karatede 11 altın, judoda 6 altın ve tekvandoda 5 altın kazanarak Türk bayrağını göndere çektirdi. Karatede Fatih Çekirge 3 şampiyonluk elde etti. Karate ferdi kata, kumite 67 kiloda şampiyonluk elde eden Fatih Çekirge, takım kata mücadelesinde de şampiyonluğa ulaştı.


Milli sporcu Fatih Çekirge, Türkiye'nin çok zor bir dönemden geçtiğini belirterek, "Samsun'da çok güzel ve başarılı bir organizasyon gerçekleştirildi. Ülkemizde yaşanan olaylar bizi etkilese de bayrağımız için ve Türkiye için güçlü kalarak 3 altın madalya kazanmanın gururunu yaşıyorum. Bu madalyaları vatanıma milletime armağan ediyorum." dedi.


Samet Bulut 2 altın madalya aldı


Judoda 100 kilo ile açık sıklette mindere çıkan ve 2 altın madalya kazanan milli sporcu Samet Bulut ise gelecek yıl yine Samsun'da yapılacak İşitme Engelliler Olimpiyat Oyunları'nda da madalya kazanmak istediğini ifade etti.


Milli takımın, plaj voleybolu ve masa tenisi branşlarında da yarın madalya maçlarına çıkacağı bildirildi.

Haber Yayın Tarihi: 23.07.2016 06:39 Kaynak: AA

YORUMLAR


Son Dakika

Emekli maaşlarına 74 ile 356 lira arasında artış göründü
Ahmet Davutoğlu'nun Gelecek partisiyle ilgili ilk anket değerlendirmeleri geldi AK Parti'de 3 ilçe başkanı görevlerinden istifa etti