İşkad Cumhuriyet Pastası Kesti - Son Dakika

İşkad Cumhuriyet Pastası Kesti

4 yıl önce

Adana İş Kadınları Derneği (İŞKAD), Türkiye Cumhuriyetinin kuruluşunun 93. yılını kutlamak amacıyla Adana Ramada Suıt Otel’de Cumhuriyet resepsiyonu düzenledi.

İşkad Cumhuriyet Pastası Kesti, System.String[]

Adana İş Kadınları Derneği (İŞKAD), Türkiye Cumhuriyetinin kuruluşunun 93. yılını kutlamak amacıyla Adana Ramada Suıt Otel'de Cumhuriyet resepsiyonu düzenledi.


CHP Adana Milletvekili Elif Doğan Türkmen, Adana Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Ramazan Akyürek, Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, Adana Esnaf Odaları Birlik Başkanı Nihat Sözütek, Adana Ticaret Odası Başkanı Atila Menevşe, Çukurova SİFED Başkanı Ali Doğan, ADSİAD Başkanı Süleyman Sönmez, Mersin GİŞKAD Başkanı Ayferi Tuğcu, TASİAD Başkanı Yakup Ateş, Çukurova Kariyer Kulubü yöneticileri, Belçikalı İşkadınları, Kadın STK başkan ve yöneticileri ile İŞKAD üyelerinin hazır bulunduğu resepsiyon Türk Bayraklarıyla donatıldı.


Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından açılış konuşmasını yapan İŞKAD Başkanı Belgin Özçelik, "İş Kadınları Derneği ev sahipliğinde Cumhuriyetimizin 93. yıldönümünü kutlamak üzere bugün bir araya geldik. Cumhuriyet kadını olmaktan duyduğum onuru her platformda dile getirmekten şeref duyarım. Cumhuriyeti sizlere anlatmayacağım. Çünkü Cumhuriyetin ne demek olduğunu, özellikle biz kadınlara kazandırdıklarını sizler gibi her Türk kadını bilir. Türkiye Cumhuriyeti laik ve demokratik anlayıştan taviz vermeden, Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün çizdiği çağdaş uygarlık yolunda hızla ilerlemektedir. Bizlere düşen en önemli görev; Türkiye Cumhuriyeti'nin bölünmez bütünlüğünü her zaman savunduğumuz gibi yine savunmak, Atatürk ilke ve inkılaplarını koruyup, kollamak. Ülkemizin geçtiği bu zorlu süreçte iç ve dış tehditlere karşı daha fazla duyarlı olmaktır" dedi.


Cumhuriyetin en büyük erdeminin Türk toplumunun ulus olma bilincine kavuşturulması ve bireylerin yurttaş konumuna yükseltilmesi olduğunun altını da çizen Başkan Özçelik, "Devletin tek ve gerçek sahibi eşit haklara sahip yurttaşlardır. Biz Cumhuriyet Kadınları olarak, Cumhuriyetimizin ve bağımsızlığımızın kıymetini bilmemiz ve kanımızın son damlasına kadar korumamız gerektiğini de gelecek nesillere aktarmamız gerekliliğini unutmamalıyız. Bu anlamda Cumhuriyetimizin 93.Kuruluş yıldönümünü kutlar, Büyük önder Atatürk ve canlarını bu uğurda feda eden şehitlerimizi rahmetle, gazilerimizi minnet ve şükranla anarım" diye konuştu.


Çetin: "Atatürk, kadın ve gençlere önem vermiştir"


Mustafa Kemal Atatürk'ün kadınlara ve gençliğe çok önem verdiğini söyleyen Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, yaptığı konuşmada Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün Cumhuriyeti, zümrüdü anka gibi kendi küllerinden yeniden yaratarak pırıl pırıl bir Cumhuriyeti gerçekleştirdiğini ve kadına ilk defa seçme ve seçilme hakkını verenin genç Türkiye Cumhuriyeti olduğunu söyledi.


İŞKAD'ın ülkenin en büyük değeri olan Cumhuriyete sahip çıkma konusunda gösterdiği icraat ve çalışmaları yakından takip ettiğini belirten Adana Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Ramazan Akyürek, "Siz genç, çalışkan ve onurlu kadınlar Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün en büyük emanetine sahip çıktığınız için hepinize çok teşekkür ediyorum. Adananın en ücra köşesinde yaşayan kadınlarımızın da da bu idrak içerisinde olmasını temenni ediyorum" dedi.


Müzik Hocası Faik Kasapoğlu'nun udu ile çalıp seslendirdiği Atatürk'ün sevdiği şarkılar koro sanatçıları ile katılımcıların tamamı Türk Bayraklarını sallayarak eşlik ettiler. Günün anlamına binaen kesilen pasta ile gece tüm coşkusuyla sürdü. - ADANA

Haber Yayın Tarihi: 26.10.2016 01:25 Kaynak: İHASon Dakika

ABD'nin 11 askerinin İran saldırısında beyin sarsıntısı geçirdiği ortaya çıktı
İranlı kadının makatından uyuşturucu çıktı Rusya'da 'doğaüstü güçleri olan' bir kedi 320 bin dolara satışa çıkarıldı

Son Dakika Haberleri