İsrail'den skandal Türkiye paylaşımı! "Yunanistan'ın yanındayız" mesajı verdiler - Son Dakika

İsrail'den skandal Türkiye paylaşımı! "Yunanistan'ın yanındayız" mesajı verdiler

2 ay önce

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın NATO Liderler Zirvesi için gittiği Londra'da Yunanistan Başbakanı Kiriakos Miçotakis ile yaptığı görüşmeden saatler sonra İsrail'den Türkiye aleyhinde skandal bir paylaşım geldi.

Son dönemde Atina- Ankara hattında yaşanan gerilim dün Londra'da bir araya gelen Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Yunanistan Başbakanı Kiriakos Miçotakis ile yumuşamıştı. Fakat bu gelişmeden kısa bir süre sonra İsrail'den skandal bir paylaşım geldi.

"ATILAN ADIMLARI ENDİŞE İLE TAKİP EDİYORUZ"

İsrail Dışişleri Bakanlığı'nın resmi Twitter hesabından yapılan paylaşımda, "İsrail, Türkiye'nin son dönemde Akdeniz konusunda attığı adımları endişeyle takip ediyor. Türkiye uluslararası deniz kanunlarını görmezden gelerek bölgede barış ve istikrarı tehlikeye atıyor" ifadesi kullanıldı.

"ORTAKLIĞA ÖNEM VERİYORUZ" VURGUSU

Türkiye'nin Kıbrıs açıklarındaki sondaj çalışmaları ve Libya ile varılan anlaşma sonrasında tansiyonun yükseldiği Ankara-Atina hattındaki gerilim ile ilgili paylaşılan bir diğer mesajda ise, "İsrail Yunanistan'a tam desteğini veriyor ve birlik olduğunu tekrar hatırlatıyor. İsrail, Yunanistan ile ortaklığına büyük önem veriyor" ifadesi yer aldı.

DÜN AKŞAM BİR ARAYA GELMİŞLERDİ

NATO Liderler Zirvesi için Londra'da bulunan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, dün akşam saatlerinde Yunanistan Başbakanı Kiriakos Miçotakis'i kabul etmişti.

İsrail'den skandal Türkiye paylaşımı! Yunanistan'ın yanındayız mesajı verdiler
Haber Yayın Tarihi: 05.12.2019 12:31 Son Dakika

Soylu, HDP'li Ergani Belediyesi'nin yardımlarının neden kabul edilmediğini açıkladı
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın vatandaşlık müjdesini verdiği Suriyeli Mahmud, duygularını anlattı Cumhurbaşkanı Erdoğan, depremzede annenin evlatlarıyla görüşme isteğini yerine getirdi

Son Dakika Haberleri