İsrail'in Filistinlilere Yönelik Saldırıları - Son Dakika

İsrail'in Filistinlilere Yönelik Saldırıları

5 yıl önce

İsrail'in Filistinlilere yönelik saldırıları, İspanya'nın başkenti Madrid'de protesto edildi.

İsrail'in Filistinlilere Yönelik Saldırıları, System.String[]

İsrail'in Filistinlilere yönelik saldırıları, İspanya'nın başkenti Madrid'de protesto edildi.


Rumbo a Gaza ( Gazze'ye doğru) adlı derneğin çağrısıyla kent merkezindeki Plaza de la Villa Meydanı'nda toplanan göstericiler, İsrail'in bu zamana kadar Filistin halkı üzerindeki kolonileştirme girişimlerinin sona ermesini talep etti.


Okunan manifestoda, "İşgal sona erene kadar İsrail rejimine karşı boykot çağrılarını destekliyoruz" denilerek, başta İspanyol Hükümeti olmak üzere tüm batı hükümetlerine askeri, ekonomi, kültür, güvenlik ve spor alanlarında İsrail ile yaptıkları tüm anlaşmaları dondurmaları çağrısı yapıldı.


Rumbo a Gaza ayrıca, Mavi Marmara saldırısına ilişkin ABD'de yaşayan bir Türk ailenin, dönemin Savunma Bakanı Ehud Barak'ın yargılanması talebiyle California Merkez Bölge Mahkemesi'ne yaptığı başvuruya destek verdiğini duyurdu.


Öte yandan alınan bilgilere göre, gösterinin İsrail'in Madrid Büyükelçiliği önünde yapılmak istendiği ancak büyükelçiliğin karşısındaki boş bir binanın bir hafta önce Neo Nazi gruplar tarafından işgal edilmesinden dolayı, Madrid Valiliğinin güvenlik gerekçesiyle Rumbo a Gaza'ya Plaza de la Villa'yı eylem yeri olarak gösterdiği belirtildi.

Haber Yayın Tarihi: 23.10.2015 10:36 Kaynak: AASon Dakika

Elazığ depremini önceden bilen Naci Görür'den yeni uyarı: 5 ilde ciddi tehlike var
Acun Ilıcalı'nın programında depremzedeler için rekor bağış toplandı Bakan Çavuşoğlu, depremzedeler için bir maaşını bağışladı

Son Dakika Haberleri