İstanbul'da gıda yardımı kampanyasına destek veren iş insanlarının isimleri belli oldu - Son Dakika

İstanbul'da gıda yardımı kampanyasına destek veren iş insanlarının isimleri belli oldu

İstanbul'da 65 yaş ve üstü maddi durumu iyi olamayan vatandaşlara haftalık 50 bin koli olarak dağıtılacak yardım kampanyasının giderlerini hayırsever vatandaşlar üstlendi. İşte kampanyaya destek veren isimler.

İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, kentte 65 yaş ve üstü maddi durumu iyi olmayan vatandaşlara gıda yardımı yapılacağını duyurmuştu. Haftalık 50 bin kolinin dağıtılacağı ve 6 hafta sürecek gıda yardımının detayları da belli oldu. Kampanya kapsamında devletin kasasından bir kuruş çıkmayacak. Yardımları hayırseverler, dağıtımı da Getir uygulaması üstlenecek.

İstanbul'daki gıda yardım kolilerini üstlenen hayırseverler şöyle:

- Kalyon Holding, Cemal Kalyon

- Limak Holding Nihat Özdemir

- Cengiz Holding, Mehmet Cengiz

- MNG Holding Mehmet Nazif Günal

- Demirören Holding Yıldırım Demirören

- Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı Ali Koç

- LCW Vahap Küçük

- Fuat Tosyalı

- Mesut Toprak

- Getir firması

İstanbul'da gıda yardımı kampanyasına destek veren iş insanlarının isimleri belli oldu

Vali Yerlikaya hayırsever vatandaşlarla ilgili şunları söyledi:

"Hayırseverlerimiz isimlerini paylaşmak istiyorum. Kendilerine yürekten teşekkür ediyorum bütün İstanbullular adına. Bu hafta yapılacak olan 50 bin gıda kolisinin hayırseveri Kalyon Holding, Cemal Kalyoncu Bey. İkinci hafta; Limak Holding Nihat Özdemir. Üçüncü Hafta Cengiz Holding, Mehmet Cengiz. Dördüncü Hafta; MNG Holding Mehmet Nazif Günal. Beşinci Hafta; Demirören Holding Yıldırım Demirören. Altıncı hafta LCW Vahap Küçük. 10 bin koli Fuat Tosyalı, 5 bin koli Mesut Toprak, 10 bin koli Getir firmamız. Hem bu organizasyonu yani 300 bin koliyi yerine ücretsiz götürüyor, bununla da yetinmiyor Nazım bey; 10 bin koli de o hayır ediyor. Ali Koç da aradı. 'Fenerbahçe Futbol Kulübü'nün tüm futbolcularının 33 bin kolisini mutlaka verirseniz, biz minnettar oluruz' dedi. Ben de onu kabul ettim milletimiz adına. Dolayısıyla 300 bin kolilik yardım 333 bin koli oldu."

İstanbul'da gıda yardımı kampanyasına destek veren iş insanlarının isimleri belli oldu
Son Dakika: İstanbul'da maddi durumu yeterli olmayan 65 yaş ve üstü 50 bin kişiye gıda yardımı yapılacak

İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, haftalık 50 bin koli olarak yapılacak gıda yardımının detaylarını anlattı

#13067841##


Son Dakika

Tarihi İpek Yolu üzerinde kurduğu su değirmeninde tahin üretip kilosunu 35 liradan satıyor Son dakika: Hızlı tren seferleri 07.00 itibarıyla başladı! Yüzde 50 kapasiteyle çalışıyor Ordulu vatandaş, 200 bin dolara satmadığı gizemli taşı Erdoğan'a teslim etmek istiyor Bakan Albayrak'ın dün müjdesini verdiği destek paketinin detayları belli oldu ABD'li perakende şirketi Tuesday Morning, koronavirüs nedeniyle iflas erteleme başvurusu yaptı Merkez Bankası'nın rezervleri 86,3 milyar dolara geriledi Çay hasadında benzinli çay toplama makinesi yasaklandı Güne yükselişle başlayan dolar 6,81'den işlem görüyor Buğdayda verim artınca çiftçi hasada kurban keserek başladı Koronavirüs nedeniyle ara verilen Bodrum-Datça feribot seferleri yeniden başladı Nissan, Barselona'daki fabrikasını kapatıyor Çankaya, Şenkaya ve Bingöl belediyelerine 98 zabıta memuru alınacak İngiliz hava yolu şirketi EasyJet 4 bin 500 kişiyi işten çıkaracak Karantina döneminde vatandaş 48 ton altın aldı Milyonlarca araç sahibini ilgilendiren trafik sigortasında zam oranı yarı yarı azaldı