İstanbul'da koronavirüs tedbirleri kapsamında yeni yasaklar geldi - Son Dakika

İstanbul'da koronavirüs tedbirleri kapsamında yeni yasaklar geldi

İstanbul Valiliği İl Sağlık Müdürlüğü, koronavirüs karşı alınan yeni tedbirleri açıkladı. Taksi ve benzeri araçların ya da internet tabanlı uygulamalar (yol arkadaşlığı vb.) vasıtasıyla şahsi araçların şehirlerarası toplu ulaşım aracı olarak kullanılmaması kararı alındı. Ayrıca çocukların market ve pazar yerlerine alınmaması kararlaştırıldı.

İstanbul Valiliği İl Sağlık Müdürlüğü, koronavirüs tedbirleri kapsamında yeni alınan kararları açıkladı. Alınan kararların koronavirüsün solunum yolundan damlacık suretiyle yayılması, cisim yüzeylerinden el teması gibi yollarla bulaşabilmesi dikkate alınarak insanların çok yakın mesafede bir arada bulunarak hastalığın bulaşma riskini artıracağı gerekçesiyle alındığı belirtildi.

TAKSİ VE BENZERİ ARAÇLARLA ŞEHİRLERARASI TAŞIMACILIK YAPILAMAYACAK

Otobüs seferlerinin ve vatandaşların şehirlerarası yolculuk yapabilmesinin kaymakamlık iznine bağlanmış olması dolayısıyla ve kararın uygulanmasını desteklemek amacıyla; taksi ve benzeri araçların ya da internet tabanlı uygulamalar (yol arkadaşlığı vb.) vasıtasıyla şahsi araçların şehirlerarası toplu ulaşım aracı olarak kullanılmaması kararı alındı.

ÇOCUKLARA MARKET VE PAZAR YASAĞI

Ayrıca vatandaşların market ve pazar yerlerinde çocuklarıyla dolaşmalarına engel olunması maksadıyla çocukların market ve pazar yerlerine alınmaması kararı alındı.

İstanbul'da koronavirüs tedbirleri kapsamında yeni yasaklar geldi

TÜRKİYE'DEKİ VAKA SAYISI 7 BİN 402 OLDU

Sağlık Bakanlığı, Türkiye'de bugünkü test sayısının 7 bin 641, vaka sayısının 1704 ve can kaybının 16 olduğunu duyurdu. Bakanlığın açıklamasına göre, toplam vaka sayısı 7402, toplam yaşamını yitiren kişi sayısı da 108'e yükseldi.

İstanbul'da koronavirüs tedbirleri kapsamında yeni yasaklar geldi


Son Dakika

Yaşlılık, malullük ve ölüm aylıkları en az 1500 TL olacak Bankacılık sektörünün mevduatı 7,1 milyar lira azaldı İstanbul Kuyumcular Odası Başkanı Atayık altın fiyatlarını değerlendirdi: Gram 365-380 TL arasında dalgalanacak Akaryakıta dün gece yapılan indirimle yıllık 6 milyar lira vatandaşın cebinde kalacak Son Dakika: 10 Haziran'dan itibaren 40 ülkeye uçak seferleri başlayacak OPET, iflasının istendiğine yönelik iddiaları yalanladı Dün 366 lirayla son 2 ayın en düşük seviyesine gerileyen gram altın, bugün 372,5 liradan işlem görüyor Kilosu 4.500 liraya satılan beyaz çaya yurt dışından sipariş yağıyor Türkiye'nin ilk yerli ve milli yer gözlem uydusu gelecek yıl uzaya fırlatılacak Güne yükselişle başlayan dolar 6,76'dan işlem görüyor Son Dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Serrac'dan Doğu Akdeniz mesajı: Arama ve sondaj işbirliğimizi ilerletmeyi hedefliyoruz ABD'de koronavirüsün etkisiyle son 11 haftada 42 milyon 626 bin kişi işsiz kaldı Merkez Bankası'nın rezervleri 1,4 milyar dolar azaldı! İşte kasadaki miktarın hafta hafta değişimi Altının kilogramı 373 bin lira oldu Otomotiv endüstrisi Mayıs ayında 1,2 milyar dolar ihracat gerçekleştirdi