İçişleri Bakanlığı'nın şehirler arası yolculuğu kısıtlayan genelgesi sonrasında, otogarlar boş kaldı - Son Dakika

İçişleri Bakanlığı'nın şehirler arası yolculuğu kısıtlayan genelgesi sonrasında, otogarlar boş kaldı

Dün gece İçişleri Bakanlığı'nın yayınladığı yeni ek genelgede yer alan şehirler arası yolculukların valilik iznine bağlanması sonrasında, İstanbul'daki otogarlarda sessizlik hakim oldu.

Artarak yayılmaya devam eden koronavirüs, ülke genelinde yeni önlemlerin alınmasına sebep oldu. Bu önlemler içerisinde bulunan ve vatandaşlara yapılan "Evde kal" çağrısı sonrasında insanlar evlerine çekildi. İçişleri Bakanlığı'nın yayınladığı yeni genelge sonrasında şehirler arası yolcu taşımacılığına belli başlı kısıtlamalar getirildi. Bundan sonra şehir değiştirmek için valilik izni alınması gerektiğini duyan vatandaşlar, evlerinde kalırken otogarlarda sessizlik ve sakinlik oldu.

SEFERDEKİ OTOBÜSLERE SIKI TEDBİR

İçişleri Bakanlığı'nın şehirler arası yolcu taşımacılığına kısıtlama getirmesinin ardından yeni ek genelge ile birlikte valilik iznine bağlanmasına karar verildi. Karar sonrası milyonlarca insanın yaşadığı İstanbul'da yer alan otogarlar, 81 il valiliğine gönderilen genelge ve Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamasının ardından bomboş kaldı. Sefere çıkacak olan otobüslerde ise önceden yayınlanan genelge ile getirilen yasaklar uygulanıyor, otobüslerin alabileceği mevcut yolcu sayısının yarısı kadar yolcu alınıyor ve ikili koltuklarda bir koltuk boş bırakılıyor.

İçişleri Bakanlığı'nın şehirler arası yolculuğu kısıtlayan genelgesi sonrasında, otogarlar boş kaldı
Şehirler arası yolculuk kısıtlamasının detayları belli oldu! Valilik, 4 konuda mazerete sahip kimseleri engellemeyecek


Son Dakika

Kiralara yapılacak zam oranı belli oldu! İşte kiraya göre fiyat artışı Ev almak isteyen vatandaşa bir müjde de özel bankalardan! 2 yıl ödemesiz kredi geliyor Son dakika: Piyasaların merakla beklediği enflasyon rakamları açıklandı Türkiye ile Azerbaycan arasındaki vizeler karşılıklı olarak kaldırıldı Dünkü sert düşüşün ardından yeni güne yükselişle başlayan dolar 6,72'den işlem görüyor Güne düşüşle başlayan gram altın 371,9 liradan işlem görüyor Sanayinin ihtiyaçları doğrultusunda yetiştirilecek doktora öğrencilerine aylık 4.500 lira burs verilecek Mesleki Yeterlilik Sınavları bugün itibarıyla yeniden başladı Turizm cenneti Bodrum'da şezlongların günlük kirası, ortalama bir evin aylık kirasından daha yüksek Normalleşmenin etkileri piyasalara yansıdı! Dolar düşüyor, borsa yükseliyor 48 gün sonra açılan Meclis'te bekçilerin maaş artışı ve yeni yetkileri ele alındı Kamu bankalarının düşük faizli kredi paketinden fırsatçı firmalar yararlanamayacak 10 kuruş birden düşen dolar 6,71'den işlem görüyor İkinci el araç alacaklara uyarı: Fiyatlar artmaya devam edecek Üzüm yaprağı, meyvesinden 10 kat daha fazla kazandırıyor