Son Dakika Haberleri: Rusya'ya gönderdiğimiz 21 ton mandalina yanlış etiketleme nedeniyle imha edildi

Rusya'ya gönderdiğimiz 21 ton mandalina yanlış etiketleme nedeniyle imha edildi

24 gün önce

İstanbul'dan Rusya'ya gönderilen 21 ton mandalina yanlış etiketleme yapıldığı için imha edildi. Yapılan denetimde mandalinaların hem İstanbul çıkışlı olduğu hem de ABD menşeili olduğu belirtildi.

İstanbul'da bulunan bir firma mandalinaları Rusya'ya gönderdi. Fatura ve kasa etiketlerinde mandalinaların menşei Türkiye olarak belirtildi. Rusya Tarım Ürünleri Denetim Ajansı'na (Rosselhoznadzor) bağlı uzmanlar Rusya'da bulunan Sofya Dağıtım Deposuna baskın yaparak tüm ürünleri inceledi. Rosselhoznadzor tarafından yapılan açıklamada İstanbul'dan Rusya'nın St. Petersburg şehrine gönderilen 21 ton mandalinanın imha edildiği belirtildi.

YANLIŞ ETİKETLEME NEDENİYLE İMHA EDİLDİ

Mandalinaların imha edilme nedeni ise her zamankinden farklı oldu. Rosselhoznadzor'a bağlı uzmanlar, yapılan denetimde mandalinaların hem İstanbul çıkışlı olduğu hem de ABD menşeili olduğu anlaşıldı. Yetkililer, yanlış etiketleme yapılması üzerine el koydukları 21 ton mandalinayı imha etti.

Rusya'ya gönderdiğimiz 21 ton mandalina yanlış etiketleme nedeniyle imha edildi
Haber Yayın Tarihi: 15.11.2019 11:26 Kaynak: İHASuudi Arabistan'da kadınlar artık restoranlara erkeklerle aynı kapıdan girebilecek
Lise öğrencisini zorla kaçırmaya çalıştılar! Olay anı kamerada Balıkçıların yeni kabusu: İnsan yüzlü sapan balığı