Son Dakika Haberleri: İstanbul - Mehmet Ali Birand Mezarı Başında Anıldı

İstanbul - Mehmet Ali Birand Mezarı Başında Anıldı

11 ay önce

Haber: Gülseli KENARLI - Kamera: Güven USTA / İstanbul DHA Duayen gazeteci ve televizyoncu Mehmet Ali Birand, 6. ölüm yıldönümünde mezarı başında anıldı.

İstanbul - Mehmet Ali Birand Mezarı Başında Anıldı, System.String[]

Haber: Gülseli KENARLI - Kamera: Güven USTA/ İstanbul DHA


Duayen gazeteci ve televizyoncu Mehmet Ali Birand, 6. ölüm yıldönümünde mezarı başında anıldı.


Birand'ın Anadolu Hisarı Mezarlığı'ndaki kabri başındaki anmaya eşi Cemre Birand, oğlu Umur Birand, Kanal D Haber Koordinatörü Mustafa Aşçıoğlu, yakınları ve meslektaşları katıldı.


Birand'ın mezarının üzerine ailesi tarafından, "Memoş" yazılı küçük bir çelenk konuldu. Anma sırasında Birand için Kuran-ı Kerim okundu, dua edildi.


"6 YIL NASIL GEÇTİ BİLMİYORUM"


Cemre Birand, "6 yıl nasıl geçti bilmiyorum. Hem bizim hayatımızda hem de Türk basınında çok büyük bir boşluk bıraktı. Bugün gelen mesajlara bakıyorum, herkes 'onu arıyoruz, onu gibi gazeteciyi arıyoruz, o başkaydı' diyor. Yeri doldurulamıyor.  İnsan hayatında her an anmıyor ama bir şey oluyor. Şarkı çalıyor, bir olay oluyor o anda cız diye yokluğunu hissediyorsunuz. Bir de oturduğum odanın her yerinde resimleri var, akşam en son gördüğüm surat o" dedi.


"HER YERDE ARIYORUM"


Umur Birand ise "Özlem değişmedi, hep arıyorum, ailecek arıyoruz, özlüyoruz. Hep aynı soru, 'babam hayatta olsaydı ne derdi?'


Oğlu olarak özlemim hep aynı, her yerde arıyorum, keşke yanımda olsa. Babam bana 'oğlum bir gün beni arayacaksın, keşke babam hayatta olsaydı diyeceksin' derdi. Hiçbir zaman inanmazdım. O cümlesi kulaklarımda durmadan çınlıyor. Her vermiş olduğum kararda, her mutlulukta insan babasıyla paylaşmak istiyor. Annem hayatta onunla paylaşıyorum ama babasız da olmuyor" diye konuştu.


Görüntü Dökümü:


----------------------


-Mezardan görüntüler


-Çiçeğin görüntüsü


-Cemre Birand'ın açıklamaları


-Umur Birand'ın açıklamaları


-Kuran okunması ve dua edilmesi


-Detaylar

Haber Yayın Tarihi: 17.01.2019 01:52 Kaynak: DHAEski kız arkadaşını bayıltana kadar döven sanığın tahliye talebine ret!
Yüksekokul binasından atlayarak intihar eden öğretim görevlisiyle ilgili acı gerçek Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Macron'a Libya tepkisi: Sen niye bunun üzerinde bu kadar duruyorsun?