İYİ Parti'den HDP'nin ittifak çağrısına net yanıt: Önce PKK'ya terör örgütü desinler - Son Dakika

İYİ Parti'den HDP'nin ittifak çağrısına net yanıt: Önce PKK'ya terör örgütü desinler

2 ay önce

İYİ Parti Sözcüsü Yavuz Ağıralioğlu, CNN TÜRK'teki Tarafsız Bölge programında HDP'nin şeffaf ittifak çağrısını değerlendirdi. Ağıralioğlu, "HDP'nin olduğu bir ittifak bileşeni asla değiliz" dedi.

İYİ Parti Sözcüsü Yavuz Ağıralioğlu,, CNN TÜRK'teki Tarafsız Bölge programında Ahmet Hakan'ın konuğuydu. Gündemde HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan'ın "şeffaf ittifak" çağrısı vardı.

Ağıralioğlu, HDP ile yan yana gelmeyeceklerini söyledi ve " PKK'ya terör örgütü diyememiş HDP'nin olduğu bir ittifak bileşeni asla değiliz" ifadelerini kullandı.

"ÜSTÜNÜZDEKİ TERÖR PERDESİNDEN KURTULUN"

Ağıralioğlu, HDP'ye çağrı yaparak, "Ömrünüzde bir kere siz PKK'ya katil dediniz mi mesela. Bu PKK'dan insan hakları havarisi çıkarma hevesinden kurtulabilirseniz siyaset daha rahat bir zeminde konuşulabilme imkanı verecek hepimize. Yani siz Türkiye partisi olmak istiyorsanız üstünüzdeki terör perdesinden kurtulun" dedi.

İYİ Parti'den HDP'nin ittifak çağrısına net yanıt: Önce PKK'ya terör örgütü desinler



Son Dakika

Ayşe Karaman cinayeti davasında tutuklu sanık, ''doktora ihtiyaç var'' diyerek tahliyesini istedi
Orta yaşlıların koronavirüsten etkilenme oranında artış gözlendi Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın başlattığı kampanyaya destek yağdı! İşte yapılan bağış miktarları