Son Dakika Haberleri: Kaftancıoğlu'nun ardından İYİ Partili Kavuncu'nun da emniyet tarafından koruma kararı kaldırıldı

Kaftancıoğlu'nun ardından İYİ Partili Kavuncu'nun da emniyet tarafından koruma kararı kaldırıldı

24 gün önce

Koruma kararının kaldırıldığını sosyal medyadan duyuran İYİ Parti İstanbul İl Başkanı Buğra Kavuncu, "Allah'tan başka korkumuz zaten yoktur" dedi. Daha önce CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu'nun da koruma kararı kaldırılmıştı.

İçişleri Bakanlığı CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu'nun ardından, İYİ Parti İstanbul İl Başkanı Buğra Kavuncu'nun da koruma kararını kaldırdı.

Kavuncu kararı sosyal medya hesabından duyurdu. Kavuncu İstanbul Valiliği'ne bağlı İl Koruma Komisyonu'nun şahsına vermiş olduğu koruma kararının İçişleri Bakanlığı Merkez Koruma Komisyonu tarafından gerekçe dahi bildirilmeden kaldırıldığını söyledi, 10 ay boyunca güvenliğini sağlayan polislere teşekkür etti.

Kavuncu, "Alınan bu gerekçesiz karar, devlet kurumları arasındaki çelişkiyi ve belirsizliği her zamanki gibi ortaya koymaktadır. Ancak herkes şundan emin olsun ki; Allah'tan başka korkumuz zaten yoktur, en büyük güvencemiz de milletimizin dualarıdır!" dedi.

NE OLMUŞTU?

Korumalarının geçen cumartesi günü toplantı sırasında yaptığı tebligata göre, Kaftancıoğlu için 'Emniyet'in Koruma Şubesi' tarafından sağlanan iki kişilik koruma ekibi geri çekilmişti.

Seçim sürecinde ve sonrasında tehditler aldığı gerekçesiyle kendisine Emniyet Müdürlüğü tarafından sağlanan koruma desteğinin, 9 Kasım'da sona erdirildiği belirtilen Canan Kaftancıoğlu ile ilgili TBMM'de soru önergesi verilmişti.

Kaftancıoğlu'nun ardından İYİ Partili Kavuncu'nun da emniyet tarafından koruma kararı kaldırıldı
Kaftancıoğlu'ndan koruma polislerinin geri çekilmesi hakkında açıklama: Demirden korksaydım trene binmezdim

Haber Yayın Tarihi: 13.11.2019 08:24 Aracına binen genç kızı ormana götürüp tecavüz eden taksiciye 27 yıl hapis
Türkiye'ye dönüş hazırlığı yapan Cem Uzan'dan yeni iddia: En gizli FETÖ'cü Ahmet Necdet Sezer'dir Konutta KDV ve tapu harcı indirimleri 31 Aralık'ta sona erecek