İzmir 49 yıl sonra öğrenciyken fotoğraf çektirdikleri merdivende buluştular - Son Dakika

İzmir 49 yıl sonra öğrenciyken fotoğraf çektirdikleri merdivende buluştular

2 ay önce

49 yıl sonra öğrenciyken fotoğraf çektirdikleri merdivende buluştularİzmir'in Bayraklı ilçesindeki Osman Faruk Verimer İlkokulu'nun ilk öğrencileri ve aynı zamanda ilk mezunları öğrenciyken fotoğraf çektirdikleri merdivenlerde 49 yıl sonra tekrar buluştu.

49 yıl sonra öğrenciyken fotoğraf çektirdikleri merdivende buluştular

İzmir'in Bayraklı ilçesindeki Osman Faruk Verimer İlkokulu'nun ilk öğrencileri ve aynı zamanda ilk mezunları öğrenciyken fotoğraf çektirdikleri merdivenlerde 49 yıl sonra tekrar buluştu. Öğrencilik günlerini yadeden mezunları, torunları yaşındaki yeni öğrenciler şarkılar söyleyerek ağırladı.

Osmangazi Mahallesi'ndeki Osmangazi İlkokulu'nun yetersiz kalması üzerine inşa edilen ve 1970 -1971 yılı öğretim döneminde kapılarını öğrenime açan Çay Mahallesi Osman Faruk Verimer İlkokulu'nun ilk öğrencileri ve burada sadece 5'inci sınıfı okuyarak mezun olan öğrencilerinden bir bölümü okul yönetiminin daveti üzerine, sosyal medyada birbirlerini bularak okulda buluştu. Okulda daha önceki dönemlerde müdürlük ve öğretmenlik yapanların da katılımıyla gerçekleştirilen programda, öğrenciler söyledikleri şarkılarla mezunlara duygulu anlar yaşattı. 1970 yılında çekilmiş fotoğrafların yansıtıldığı sahneye, o zaman okulun bilgi yarışması ekibini oluşturanlar tek tek davet edilerek konuklara kendilerini tanıttı. Aralarında çeşitli mesleklerde çalışan ya da emekli olanların da yer aldığı mezunlar anılarını paylaşırken, bazılarının bu okulda hem çocuklarını hem torunlarını okutup, mezun ettiklerini anlatması, katılımcılardan alkış aldı. Okulun ilk müdürü Remzi Gonca ve öğretmenler Ayşe Gürel ile Pakdamen Kırkalı rahmet ve özlemle anıldı.

KÜMESTEN YENİ OKULA GELDİK

İlk mezunlardan Belgin Gökkaya Osmangazi İlkokulu'nda sınıf yokluğundan tavuk kümesinde ders yapmak zorunda kaldıklarını, alçak kapıdan girerken çocukken bile zorlandıklarını, bir süre sonra herkesin bitlendiğini anlattı. Gökkaya, Bu yüzden kız- erkek hepimizin saçlarını sıfıra vurdular. Sonra Osman Faruk Verimer İlkokulu yapıldı ve buraya geldik. Burası bize dünyanın en güzel okulu gibi geldi. Çok mutlu olduk. O nedenle hiç unutmadık. Unutamayız dedi. Okul Müdürü Ahmet Bektaş bir süredir böyle bir buluşma için hazırlık yaptıklarını, öğretmenler Nurşen Arslan ve Mürvet Uluğ öncülüğünde kurdukları ekibin çalışması ve mezunların desteğiyle bir araya gelmekten büyük mutluluk duyduklarını söyledi. Ahmet Bektaş'ın okulda eğitim faaliyetlerinin yanı sıra çevreci sosyal etkinliklerle öğrencilerin önemli projelere imza attığını belirtmesi ve okul adına Ege Orman Vakfı ile birlikte bir hatıra ormanı kurma çalışması içinde olduklarını dile getirmesi üzerine mezunlar ve emekli öğretmenler, 1000'e yakın fidan bağışında bulundu. 49 yıl sonra gerçekleşen ilk buluşma okulun merdivenlerinde birlikte fotoğraf çekimi ve 50'inci yılda daha kapsamlı ve geleneksel hale getirilecek bir organizasyonla buluşma dilekleriyle tamamlandı.

İzmir 49 yıl sonra öğrenciyken fotoğraf çektirdikleri merdivende buluştular

Haber Yayın Tarihi: 08.12.2019 02:31 Kaynak: DHASon Dakika

Müge Anlı, 12 yaşındaki kızının tacizine sessiz kalan kadını yayından kovdu
İstanbul'da esaret altındaki kurdun inanılmaz görüntüsü! Ayak iziyle sonsuzluk işareti yaptı Birlikte yaşadığı kadını öldüren adam, hastanede feryat ederek baygınlık geçirdi

Son Dakika Haberleri