Dolmuş şoförlüğüne başlayan genç kız, yolcuları şaşırtıyor - Son Dakika

Dolmuş şoförlüğüne başlayan genç kız, yolcuları şaşırtıyor

02.03.2021 09:21

İzmir'de babasına ait minibüste dolmuş şoförlüğü yapan 23 yaşındaki Elif Ergül, hem babasının hem yolcularının takdirini kazandı. Ergül'ü şoför koltuğunda gören yolcular, önce şaşırıyor sonra tebrik ediyor.

Bir medikal firmasında çalışan Elif Ergül, babası Turgay Ergül'e (46) ait Pınarbaşı-Eskiçamlık hattında çalışan minibüsün şoförlerinden birinin rahatsızlanması sonrası yardım etmek için direksiyon başına geçti. Müşteriler ve diğer şoförlerin ısrarı üzerine mesleğe devam etme kararı alan Ergül, günün büyük bölümünü direksiyon başında geçirerek baba mesleğini sürdürmenin mutluluğunu yaşıyor.

Dolmuş şoförlüğüne başlayan genç kız, yolcuları şaşırtıyor

"KENDİMİ BİLDİM BİLELİ BU İŞLERİN İÇİNDEYİM"

Ergül, eskiden dolmuş şoförlüğü yapan babasının yanında büyüdüğünü, bu mesleği iyi tanıdığını ifade etti. Yaklaşık 5 yıldır araç kullandığını ve yeterli seviyede tecrübesinin bulunduğunu aktaran Ergül, "Kendimi bildim bileli bu işlerdeyim zaten. Babamın yanında büyüdüğüm için tercih ettim. Severek yapıyorum. Arabaları, şoförleri, sürekli yeni yolları görmeyi hatta uzun yolculukları çok seviyorum." dedi.

Dolmuş şoförlüğüne başlayan genç kız, yolcuları şaşırtıyor

"İSTEDİKLERİ ŞEYİN PEŞİNDEN GİTSİNLER"

Dolmuş şoförlüğünü genelde erkeklerin yaptığını hatırlatan Ergül, "Kadınlar da istedikleri şeyin peşinden gitsinler, 'yapamayız' demesinler. Tutsunlar bir şeylerin ucundan, başkasına muhtaç olmamak için denesinler, yapamasalar da denesinler." diye konuştu.

Ergül, yolculuk sırasında kendisini gören müşterilerden de güzel tepkiler aldığını sözlerine ekledi.

Baba Turgay Ergül de (46) bir süre önce hatlı dolmuş aldığını belirterek, "Kızım 'ben yaparım' dedi, önünü açtık. İzmirliler olarak inşallah, kadınların önünü açarak bu işe devam edeceğimizi düşünüyorum." dedi.

Dolmuş şoförlüğüne başlayan genç kız, yolcuları şaşırtıyor
Dolmuş şoförlüğüne başlayan genç kız, yolcuları şaşırtıyor

Kaynak: AA

Son Dakika Ekonomi Dolmuş şoförlüğüne başlayan genç kız, yolcuları şaşırtıyor - Son Dakika Ekonomi


YORUMLAR (2)
  • cc: Kadınların herzaman her işi yapa bileceklerini bir kez daha göstermiş olduk allah kazasız belasız hayırlı işler nasip etsin tebrikler Cevap Yaz 2 0 Yayından Kaldır
  • nejat ozguler: Afferim sana kız....Bin kere afferin...Babanı ne kadar kutlasak azdır.. Allah yardımcın olsun.. Cevap Yaz 2 0 Yayından Kaldır

Son Dakika

Rapor ortaya çıktı! İşte koronavirüs yayılımı açısından İstanbul'un en riskli 8 ilçesi Rapor ortaya çıktı! İşte koronavirüs yayılımı açısından İstanbul'un en riskli 8 ilçesi 1959 öncesi şampiyonluklar için TFF'ye bir başvuru daha geldi 1959 öncesi şampiyonluklar için TFF'ye bir başvuru daha geldi ÇAYKUR'un 300 mevsimlik işçi alım ilanına 35 bin 412 kişi başvurdu ÇAYKUR'un 300 mevsimlik işçi alım ilanına 35 bin 412 kişi başvurdu CHP, Merkez Bankası'nın 128 milyar dolarlık rezervi hakkında Meclis'te genel görüşme açılmasını istedi CHP, Merkez Bankası'nın 128 milyar dolarlık rezervi hakkında Meclis'te genel görüşme açılmasını istedi Cihangir'de bir kadını taciz edip boğazına bıçak dayayan sapığın ilk ifadesi: Hoşuma gitti Cihangir'de bir kadını taciz edip boğazına bıçak dayayan sapığın ilk ifadesi: Hoşuma gitti Ne Kars ne de Erzurum! Düzce'de Nisan ayında kar sürprizi, kalınlığı 120 santimetreye ulaştı Ne Kars ne de Erzurum! Düzce'de Nisan ayında kar sürprizi, kalınlığı 120 santimetreye ulaştı Türk bayrağını yere serip üzerine basan kendinibilmeze, dersini esnaf verdi Türk bayrağını yere serip üzerine basan kendinibilmeze, dersini esnaf verdi ÖTV indiriminden faydalanarak araç almak isteyen engelli vatandaş, hastaneden gelen raporla şoke oldu ÖTV indiriminden faydalanarak araç almak isteyen engelli vatandaş, hastaneden gelen raporla şoke oldu