Son Dakika Haberleri: Japon Başbakanı Abe, 6 Ay Geçmeden Nükleer Santral İçin Türkiye'ye İkinci Ziyareti Planlıyor

Japon Başbakanı Abe, 6 Ay Geçmeden Nükleer Santral İçin Türkiye'ye İkinci Ziyareti Planlıyor

5 yıl önce

Geçen Mayıs ayında Türkiye'yi ziyaret eden Japonya Başbakanı Shinzo Abe'nin altı ay geçmeden Türkiye'ye ikinci ziyareti planladığı belirtiliyor.

Japon Başbakanı Abe, 6 Ay Geçmeden Nükleer Santral İçin Türkiye'ye İkinci Ziyareti Planlıyor, System.String[]
Geçen Mayıs ayında  Türkiye'yi ziyaret eden  Japonya Başbakanı Shinzo Abe'nin altı ay geçmeden  Türkiye'ye ikinci ziyareti planladığı belirtiliyor. Abe'nin iki ülke arasında nükleer enerji programında işbirliğinin ilerletmek amacıyla bu ayın sonunda  Türkiye'yi ziyaret etmeye karar verdiği kaydediliyor.

Dünyanın en büyük gazetesi olarak nitelenen 10 milyon tirajlı  Japon  Yomiuri Shimbun,  Japon hükümet kaynaklarına dayanarak verdiği haberde Abe'nin ikinci  Türkiye ziyareti sırasında Başbakan  Recep Tayyip Erdoğan ile bir "zirve toplantısı" yapmayı planladığını, görüşmelerde Suriyeli mültecilere desteğin de ele alınmasının beklendiğini yazdı.

-"ALTI AY GEÇMEDEN İKİNCİ BİR ZİYARET NADİR"-

Haberde "Kaynaklara göre Abe, bu yıl yeniden  Türkiye'ye ziyaret konusunda güçlü bir niyet dile getirdi" denilirken "Sehayat, Başbakanın altı aydan daha kısa bir süre içinde bir ülkeye yaptığı ikinci ziyaret olur ki bu nadir bir şey" değerlendirmesi de yapılıyor.

-"ABE MARMARAY'IN AÇILIŞINA KATILMAK İSTİYOR"-

Japonya Başbakanı Abe'nin  Türkiye ziyareti sırasında  29 Ekim'de İstanbul'da yapılacak olan  Marmaray'ın açılışına katılmak istediğine dikkat çeken gazete, Mayıs başında yapılan ziyaret sırasında nükleer santral yapımı konusu ile varılan bir mutakabakın açıklandığı anımsatılırken Abe'nin projenin Mishubishi'nin önderliğindeki konsorsiyuma bu yıl bitmeden verilmesini sağlamayı umduğunu da söylüyor.

Cadde Ortasında Tecavüze Uğrayan Kadına Yardım Etmek Yerine, Cep Telefonuyla Görüntü Çektiler İşte Herkesin Ankaralı Sandığı Gökçek'in Gerçek Memleketi
Melih Gökçek'in Yerine Kim Gelecek Sorusuna Abdülkadir Selvi Cevap Verdi