Japonya'daki Hagibis Tayfunu'nda ölenlerin sayısı 77'ye yükseldi - Son Dakika

Japonya'daki Hagibis Tayfunu'nda ölenlerin sayısı 77'ye yükseldi

17.10.2019 10:37

Japonya'da meydana gelen Hagibis Tayfunu nedeniyle ölenlerin sayısının 77'ye yükseldi. Japon Başbakanı Abe Şinzo tayfunun etkili olduğu bölgelerden Fukuşima'yı ziyaret etti.

Japonya Başbakanı Abe Şinzo, en az 77 kişinin yaşamını yitirdiği Hagibis Tayfunu'nun etkili olduğu bölgelerden Fukuşima'yı ziyaret etti.

Japon basınındaki haberlere göre, Hagibis Tayfunu'nun neden olduğu afet ve kazalarda ölenlerin sayısı 77'ye yükseldi.

Başbakan Abe, Hagibis Tayfunu'nun etkili olduğu bölgelerden Fukuşima'yı ziyaret ederek halkla görüştü.

Diğer yandan, hükümetin 22 Ekim Salı günü yapılması planlanan İmparator Naruhito'nun taç giyme törenini erteleyebileceği ifade ediliyor.

MAHSUR KALANLARI ARAMA KURTARMA ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOR

Tayfunun yol açtığı sellerin altında kalan dağ köylerinde mahsur kalanları arama kurtarma çalışmaları sürüyor.

En az 23 bin hektar sular altında kaldıArazi Bakanlığı, Hagibis Tayfunu'nda Japon takımadalarının en büyüğü Honshu'da en az 23 bin hektar (230 kilometrekare) alanın su altında kaldığını açıkladı.

İÇİŞLERİ BAKANLIĞININ YAPTIĞI AÇIKLAMAYA GÖRE:

İçişleri Bakanlığının açıklamasına göre, nehirlerin taşması sonu en az 100 toprak set çökerken, 33 bin evi su bastı, bin 700 ev kısmen ya da tamamen yıkıldı.

METEOROLOJİ TEKRARDAN UYARDI!

Japonya Meteoroloji Ajansı, ülkenin kuzeydoğusu ve doğusunda cuma ve cumartesi günleri yeniden yağış görülebileceği uyarısında bulundu.

Başbakan Abe, dün yaptığını açıklamada, tayfundan etkilenen bölgelerdeki yardım çalışmaları için 6,5 milyon dolar harcamayı planladıklarını bildirmişti.

Geçtiğimiz hafta tayfun öncesi Japonya da bu görüntüler ortaya çıkmıştı;

Japonya'daki Hagibis Tayfunu'nda ölenlerin sayısı 77'ye yükseldi
Japonya'daki Hagibis Tayfunu'nda ölenlerin sayısı 77'ye yükseldi

- Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Japonya'daki Hagibis Tayfunu'nda ölenlerin sayısı 77'ye yükseldi - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

Marcus Thuram, kendisini tanımayan güvenlik görevlisine Google'dan fotoğraflarını gösterdi Azeri spiker, Zengilan kentinin işgalden kurtarılması haberini ağlayarak sundu Son Dakika! Büyükçekmece'de eğitim uçağı düştü, ilk müdahale çevredeki vatandaşlardan geldi Aliyev, "Ermenileri iti kovar gibi kovuyoruz" demişti! Azerbaycan, yerli kamikaze İHA'sına "İti Kovan" adını verdi "Azeri askerleri öldürdük" haberini Serdar Ortaç fotoğrafıyla servis ettiler ABD seçimleri öncesi Trump'ın avukatının otel odasında çekilen görüntüleri deprem etkisi yarattı Tuba Ünsal'ın ekonomik alışverişi! Çocuklarına 10 TL'den tişört, 80 TL'den ayakkabı aldı Para karşılığı birlikte olmak için anlaştığı kadın ve çetesi, inşaat işçisine kabus yaşattı