Joker filmi gizli polis eşliğinde gösterime girecek - Son Dakika

Joker filmi gizli polis eşliğinde gösterime girecek

03.10.2019 17:31

Warner Bros'un merakla beklenen filmi Joker'in gösterimlerinde gerçekleşebilecek potansiyel saldırı riskine karşın sinema salonlarında polis sayısı artırıldı.

Bu hafta içinde New York Polis Teşkilatı asayiş amiri Rodney Harrison, başrolünde yıldız oyuncu Joaquin Phoenix'in yer aldığı filmin gösterimleri esnasında asayiş biriminin sinema salonlarına polis yerleştirileceğini meslektaşlarına aktardı.

GİZLİ POLİS YERLEŞTİRİLECEK

Manhattan, Bronx, Queens, Brooklyn ve Staten Island civarına önemli miktarda gizli polis yerleştirilecek. Independen'tın haberine göre bir kolluk görevlisi önlemin "İzleyicilerin güvenliğini sokakların yanı sıra sinema salonlarında da sağlayacak 360 derecelik bir polis yaklaşımını" benimsediğini belirterek, "Gösterimlerden birinde bir şey olması halinde durumu hızlı ve kati şekilde kontrol altına almayı hedefliyoruz" dedi.

SİLAHLI SALDIRI GERÇEKLEŞMİŞTİ

Joker, 2012'de Kara Şövalye Yükseliyor'un, Colorado'daki galasında gerçekleşen silahlı saldırının kurbanlarının yakınları tarafından tepkiyle karşılanmıştı. Silahlı bir saldırganın izleyicilerin üzerine açtığı ateş sonucu 24 yaşındaki kızlarını kaybeden Sandy ve Lonnie Phillips, Warner'a Joker'in gösterime girmesinden önce silahlı şiddetle mücadeleye daha fazla kaynak ayırmaları konusunda çağrıda bulunmuştu.

YAPIM ŞİRKETİ OLAYI ÖNEMSİYOR

Durumu ciddiye aldıklarını belirten Warner Bros şu açıklamada bulundu:

"Toplumumuzda silahlı şiddet çok ciddi bir sorun, bunun yol açtığı felaketlerden etkilenenlerin ve ailelerinin acısını paylaşıyoruz. Şirketimiz, Aurora saldırısı dahil uzun zamandır şiddet kurbanlarına yardımda bulunuyor. Geçen haftalarda ana firmamız diğer şirket yöneticileriyle birlikte yasama yetkililerine ulusal düzeydeki bu sorunla mücadele için partiler üstü yasalar çıkarmaları için çağrıda bulundu."

Joker filmi gizli polis eşliğinde gösterime girecek

Son Dakika Magazin Joker filmi gizli polis eşliğinde gösterime girecek - Son Dakika Magazin

YORUMLAR (4)
  • ktalinn donatello: raphael soyunu kim ney olduğunu araştırırken yine jokeri ve batmani kızdırmıştır kesin yoksa sorun çıkmazdı. kimsin seeeeeeen? neyiz biiiiiiz dimi? michelangelo olayın farkına vardı ama geç oldu. Cevap Yaz 0 0 Yayından Kaldır
Tüm yorumlar için tıklayınız

Son Dakika

FETÖ iddiası sonrası İYİ Partili Ümit Özdağ'ın ihracı için ilk adım atıldı Galatasaray, evinde ilk kez Alanyaspor'a yenildi Sağlık Bakanlığı, çelişki sonrası koronavirüs tablosunu değiştirdi! Yeni hasta sayısı 2 bini aştı Meteoroloji, 57 ile sağanak yağış uyarısında bulundu "Türk burgeri değil Yunan burgeri satacağız" diyen Suudi şirket, Türkiye'de sektör lideri çıktı SİHA'lara direnemeyen Ermenistan'dan PKK taktiği! Hedef şaşırtmak için mevzilere cansız manken yerleştirdiler İmamoğlu'nun 2020 diye paylaştığı fotoğraf 2014 yılına ait çıktı Koronavirüs sonrası nüfusu iki kat artan Muğla'da arazi fiyatları dörde katlandı