Son Dakika Haberleri: Nijerya'da korsanların kaçırdığı Türk denizcilerden hala haber yok

Nijerya'da korsanların kaçırdığı Türk denizcilerden hala haber yok

5 ay önce

Nijerya'da korsanlar tarafından saldırıya uğrayan Paksoy 1 isimli gemiden kaçırılan 10 Türk denizciden hala haber alınamıyor. Deniz korsanlarının henüz kendilerine ulaşmadığını söyleyen gemi sahibi, "Psikolojik baskı oluşturmak için bekletiyorlar böyle talepleri. Çok kısa bir süre içinde geleceğini ümit ediyoruz" dedi.

Nijerya açıklarında kaçırılan 10 Türk vatandaşından haber alınamıyor. Kadıoğlu Denizcilik yetkilileri ise korsanlardan bir fidye talebi gelmediğini ve mürettebata ulaşmak için gerekli tüm girişimlerin gerçekleştirdiklerini belirtti.

Nijerya açıklarında deniz korsanları tarafından saldırıya uğrayan Paksoy-1 gemisinin şirketinden açıklama yapıldı. Kaçırılan 10 mürettebat için bir fidye talebi gelmediğini söyleyen Kadıoğlu Denizcilik A.Ş Operasyon Müdürü Numan Paksoy, "Dün gece geç saatlere kadar buradaydık. Telefonlarımız açık. Kontak olur diye bekledik. Henüz daha gelen bir talep yok. Bir gelişme olduğunda tekrar bildireceğiz. Sağsalim kurtulmaları için hükümetimiz, bütün birimler uğraşıyor. Biz de elimizden geleni yapıyoruz. Bize çok detay vermiyorlar bir şeyler yapıldığını söylüyorlar ama bize ulaşmış net bir şey yok. Detayları paylaşmıyorlar" dedi.

Denizcilerle kaçırılmadan önce Douala Limanı'nda irtibat kurduklarını söyleyen Paksoy, "Ayın 13'ünde en son görüşmüştük. Ondan sonra bir daha görüşemedik. Açık denize çıkınca genelde yazışmayla oluyor sesli görüşmüyoruz. Mesaj gelmediği için şüphelenip olayı araştırınca vakıf olduk" diye konuştu.

"PSİKOLOJİK BASKI OLUŞTURMAK İÇİN BEKLETİYORLAR"

Deniz korsanlarından henüz bir talebin gelmediğini söyleyen Paksoy, "Psikolojik baskı oluşturmak için bekletiyorlar böyle talepleri. Herhalde o süreci yaşıyoruz şu anda. Çok kısa bir süre içinde geleceğini ümit ediyoruz" dedi.

Nijerya'da korsanların kaçırdığı Türk denizcilerden hala haber yok
Ak Parti Sözcüsü Çelik, Nijerya'da kaçırılan Türk gemisine ilişkin konuştu

Nijerya'da kaçırılan Türk gemicinin eşi, ağlayarak yardım istedi

Türk gemisine saldıran korsanlar, 10 kişiyi rehin aldı

Dışişleri'nden Nijerya'da kaçırılan Türk gemisiyle ilgili açıklama

Haber Yayın Tarihi: 17.07.2019 01:53 Ünlü yapımcının "Rol almak için benimle birlikte oldular" iddiasına Charlize Theron'dan sert tepki
Türkiye'ye dönüş hazırlığı yapan Cem Uzan'dan yeni iddia: En gizli FETÖ'cü Ahmet Necdet Sezer'dir Cezaevindeki babasını ziyarete gelen 8 yaşındaki kız çocuğunu çırılçıplak aradılar