KADINLAR, KADINA YÖNELİK ŞİDDETE KARŞI YÜRÜDÜ - Son Dakika

KADINLAR, KADINA YÖNELİK ŞİDDETE KARŞI YÜRÜDÜ

2 ay önce

"Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günüönde kadınlar İstiklal Caddesi'nde yürüyüş yaptılar.

KADINLAR, KADINA YÖNELİK ŞİDDETE KARŞI YÜRÜDÜ, System.String[]

"Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günüönde kadınlar İstiklal Caddesi'nde yürüyüş yaptılar. Taksim Tünel'den Asmalı Mescit'e kadar yürüyen kadınlar, basın açıklamasının ardından yürüyüşü bitirirken, bir grubun Taksim'e yürümek istemesi yüzünden kısa süreli arbede yaşandı. Polis gruba gazlı plastik mermiyle müdahale etti.

İstanbul 25 Kasım Kadın Platformunun çağrısı üzerine "Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü" kapsamında Taksim Tünel'de bir araya gelen kadınlar, 'Bir kişi daha eksilmeye tahammülümüz yok' yazılı pankartla 19.00'da yürüyüşe geçti. Ellerinde erkek şiddeti kurbanı olan kadınların adının yazılı olduğu dövizler taşıyan kadınlar yürüyüş boyunca "Tesadüf değil erkek şiddeti", "Yaşasın kadın dayanışması", "Kadınlar birlikte, birlikte güçlü",  "Susmuyoruz, korkmuyoruz, itaat etmiyoruz" şeklinde sloganlar attı.

Asmalı Mescit'e kadar süren yürüyüşün ardından basın açıklaması yapıldı. Açıklamada, "Sosyal medya etiketleri arasında bir kadının adını daha görmekten korkar olduk. '25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele ve

Dayanışma Gününde bir kişi daha eksilmeye tahammülümüz yok' diyoruz" denildi. Polisin çevrede geniş güvenlik önlemi aldığı yürüyüş basın açıklamasının ardından sona erdirildi. Dağılım sırasında bir grup kadın, Taksim'e yürümek istedi. Polisle grup arasında kısa süreli arbede yaşandı. Polis, grubu gazlı plastik mermiyle müdahale ederek dağıttı.

Görüntü Dökümü

------------------------

-Kadınların slogan atması

-Kadınlardan genel ve yakın detaylar

-Kadınların ellerindeki pankart, döviz ve afişlerden detay görüntü

-Kadınların yürüyüşü

-Basın açıklaması yapılması

-Bazı kadınların polisin üzerine yürümesi

-Polis ile bazı kadınların arbedesi

-Polisin müdahalesi

-Polisin plastik mermi atması

-Bazı kadınların kaçışması

-Genel ve yakın detaylar


- İstanbul
Haber Yayın Tarihi: 25.11.2019 09:59 Kaynak: DHASon Dakika

İstanbul'da dövmecide tecavüz dehşeti! Sanık ağır ceza mahkemesinde yargılanacak
Kayınbiraderinin eşiyle ilişkisi olduğunu öne süren kayınpeder, damadını öldürdü Katar, Libya'nın doğusunda petrol üretiminin durdurulmasını şiddetle kınadı

Son Dakika Haberleri