Kahvenin Serüveni Fetih Müzesi'nde - Son Dakika

Kahvenin Serüveni Fetih Müzesi'nde

05.12.2019 16:25
Kahvenin Serüveni Fetih Müzesi'nde, System.String[]

Geleneksel lezzetlerin başında yer alan Türk Kahvesi'nin günü olan 5 Aralık Dünya Türk Kahvesi Günü'nde, kahve meraklıları Panorama 1326 Bursa Fetih Müzesi'nde buluştu.

Kendine has tadıyla kültürümüzün vazgeçilmezi olan Türk Kahvesi'nin 5 Aralık 2013 yılında UNESCO İnsanlığın Somut Olmayan Kültürel Mirası olarak kabul edilmesinin ardından her olan 5 Aralık günü, Dünya Türk Kahvesi Günü olarak kutlanıyor. Günlük hayatın değişmez tatlarından olan Türk Kahvesi'nin bu özel günü, Panorama 1326 Bursa Fetih Müzesi'nde düzenlenen farklı bir etkinlik ile kutlandı.

5 Aralık Dünya Türk Kahvesi Günü'nde Fetih Müzesi'nde buluşan Bursalı kahve severler, ilk olarak "Kahvenin Serüveni" konulu seminerde kahvenin tarihçesi ve dünyadaki önemi hakkında Demet Çoraklı tarafından bilgilendirildi. Osmangazi Belediye Başkan Yardımcısı Bülent Hamdi Cingil'in de dinlediği seminerin ardından kahve severler, kahve ile resim çizerek farklı bir sanatsal çalışma gerçekleştirdi. Kahve meraklıları, kahvelerini yudumlarken sanatçı Rıdvan Özgür'ün "Bi Ton Kahve" isimli resim atölyesinde kahve ile resim çizme deneyimi yaşadı.

Kaynak: Bültenler

Son Dakika Güncel Kahvenin Serüveni Fetih Müzesi'nde - Son Dakika


Son Dakika

Erdoğan'la görüşen Saadet Partili Asiltürk'ün ittifak açıklamalarına Karamollaoğlu'ndan yanıt: İnşallah çatlaklar olmaz Meteoroloji uyardı: 36 ilde kar yağışı bekleniyor ABD Merkez Bankası faiz kararını sabit bıraktı Son Dakika: Bakan Koca'dan Bilim Kurulu sonrası kısıtlama mesajı: Kontrolsüz gevşeme dalgalanmalara yol açabilir Son Dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan, Elon Musk ile görüştü Acun Ilıcalı'nın 20 yıllık sağ kolu Birol Doğan istifa etti Polis memuru ve öğretmen eşinin ölümünde korkunç detay! Çatıdan düşen buz kombinin bacasını çıkarmış Pelin Akil'den üçüncü çocuk için eşine bomba gönderme