Dünyaca ünlü müzisyen, koronavirüs salgını nedeniyle yaşamını yitirdi - Son Dakika

Dünyaca ünlü müzisyen, koronavirüs salgını nedeniyle yaşamını yitirdi

8 gün önce

Dünyaca ünlü Kamerunlu cazcı Emmanuel N'Djoke Dibango, koronavirüs salgını nedeniyle yaşamını yitirdi. Afrika ve Kamerun'a özgü müziklerin dünyaya tanıtılmasına katkıda bulunan Dibango, 86 yaşındaydı.

Dünyaca ünlü Kamerunlu cazcı Emmanuel N'Djoke Dibango, corona virüsün yol açtığı Covid-19 hastalığı nedeniyle hayatını kaybetti. Bir hafta önce teşhis konulan sanatçı 86 yaşındaydı. Sanatçı, salgının en etkili olduğu şehirlerden biri olan Paris'te yaşıyordu.

SOSYAL MEDYA HESABINDAN DUYURULDU

Kötü haber, Emmanuel N'Djoke Dibango'nun Facebook sayfasından duyuruldu. Müzik dünyasında Manu Dibango adıyla tanınan sanatçı, corona virüs nedeniyle hayatını yitiren ilk küresel anlamda tanınan ünlü oldu.

CENAZE TÖRENİ ÖZEL BİR ŞEKİLDE YAPILACAK

Sanatçının resmi Facebook sayfasında yapılan duyuruda "Manu Dibango'nun ölümünü derin bir üzüntüyle duyururuz" denildi. Dibango'nun cenaze töreni salgının henüz bitmemiş olması nedeniyle özel bir şekilde yapılacak.

Dibango, Afrika ve Kamerun'a özgü müziklerin dünyaya tanıtılmasına katkıda bulunmuştu.

Dünyaca ünlü müzisyen, koronavirüs salgını nedeniyle yaşamını yitirdi

YORUMLAR


Son Dakika

Yeni tip koronavirüs salgını, Afrika'nın 6 ülkesinde henüz tespit edilmedi
Twitter ve Facebook, dünya liderlerinin asılsız koronavirüs paylaşımlarını sildi Çin'de salgını durduran doktorlardan Wang, Türk halkını uyardı: Dana ve koyun etini az yemelisiniz Kılıçdaroğlu'ndan Erdoğan'ın startını verdiği kampanyaya ilk yorum: Bağışlar vergiden düşürülecek