Son Dakika Haberleri: Bakan Hulusi Akar, Barış Pınarı Harekatı kapsamında Karargah'ta sabahladı

Bakan Hulusi Akar, Barış Pınarı Harekatı kapsamında Karargah'ta sabahladı

10 gün önce

Mehmetçik'in Suriye'de gerçekleştirdiği Barış Pınarı Harekatı çalışmaları kapsamında bölgeden gelen anlık görüntüler üzerinden harekatı anbean takip eden Akar, Karargah'ta sabahladı.

Barış Pınarı Harekatı'nı Silahlı Kuvvetler Komuta ve Harekat Merkezi'nden sevk ve idare eden Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar ve TSK Komuta Kademesi, sabahın ilk ışıklarına kadar Karargah'taki çalışmalarını sürdürdü.

Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından Fırat'ın doğusundaki teröristlere ait hedeflere yönelik Barış Pınarı Harekatı dün başladı.
Türkiye'nin uluslararası hukuktan kaynaklanan hakları, BMGK'nin terörle mücadeleye yönelik ilgili kararları ve BM sözleşmesinin 51'inci maddesinde yer alan "meşru müdafaa hakkı" çerçevesinde gerçekleştirilen harekat, Suriye'nin toprak bütünlüğüne saygılı olarak icra ediliyor.

SADECE TERÖRİSTLER HEDEF ALINIYOR

Türk Silahlı Kuvvetleri, Fırat Kalkanı ve Zeytin Dalı harekatlarında olduğu gibi, Barış Pınarı Harekatı'nın da planlama ve icrasında sadece teröristler ile bunlara ait barınak, sığınak, mevzi, silah, araç ve gereçleri hedef alıyor. Harekat kapsamında sivil, masum kişilerin ve harekat bölgesindeki tarihi, kültürel, dini yapılar, altyapı tesisleri ile bölgede bulunması muhtemel dost ve müttefik ülke unsurlarının zarar görmemesi için her türlü dikkat ve hassasiyet gösteriliyor.
Hava harekatları ve kara ateş destek vasıtalarıyla başlayan Barış Pınarı'nda saat 22.00 itibarıyla kara harekatı safhasına geçildi. Silahlı Kuvvetler Komuta ve Harekat Merkezi'nden harekatı sevk ve idare eden Akar ve TSK Komuta Kademesi'nin uzun mesaisi gece boyunca devam etti.

BAKAN AKAR SABAHA KADAR ÇALIŞTI

Bölgeden gelen anlık görüntüler üzerinden harekatı anbean takip eden Akar, beraberindeki Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Güler ve Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Ümit Dündar ile talimatlar verdi.

Bakan Akar ve Komutanların Karargah'taki mesaisi sabahın ilk ışıklarına kadar devam etti.

Bakan Hulusi Akar, Barış Pınarı Harekatı kapsamında Karargah'ta sabahladı
Barış Pınarı Harekatı'nda son durum: Belirlenen hedefler ele geçirildi
Komandolarımızın duvarları kaldırıp Suriye'ye girdiği anların videosu ortaya çıktı
İşte Barış Pınarı Harekatı'na destek veren ve vermeyen ülkeler
ABD'nin Türkiye'ye uygulamak istediği "ekonomik yaptırım paketi"nin detayları belli oldu
"Düğüne gidiyoruz" diyen Mehmetçik'in videosu paylaşım rekoru kırıyor

Haber Yayın Tarihi: 10.10.2019 10:48 Kaynak: AARuhani liderler, Barış Pınarı Harekatı'na katılan askerlerimiz için dua etti
Rasulayn'da bulunan PKK/YPG'li teröristler, İHA ve SİHA'larla izleniyor Bakan Akar kimyasal silah iftiralarına sert çıktı: Envanterimizde bir gram kimyasal silah yok İngiltere Başbakanı'ndan Barış Pınarı Harekatı yorumu: Ara verilmesini memnuniyetle karşılıyorum