Son Dakika Haberleri: Kars'ta sporcu gençler ve protokol asker selamı verdi

Kars'ta sporcu gençler ve protokol asker selamı verdi

28 gün önce

Kars'ta sporcu gençler ve protokol asker selamı verdiGENÇLİK ve Spor Bakanlığı'nın 'Haydi Gençler Spora' projesi kapsamında amatör sporculara malzeme dağıtımına katılan Kars Valisi Türker Öksüz, sporcularla beraber Barış Pınarı Harekatı'ndaki Mehmetçik için asker selamı verdi.

Kars'ta sporcu gençler ve protokol asker selamı verdi

GENÇLİK ve Spor Bakanlığı'nın 'Haydi Gençler Spora' projesi kapsamında amatör sporculara malzeme dağıtımına katılan Kars Valisi Türker Öksüz, sporcularla beraber Barış Pınarı Harekatı'ndaki Mehmetçik için asker selamı verdi.

İl Özel İdaresi'nce temin edilen hentbol, yüzme, masa tenisi, kort tenisi, badminton basketbol, voleybol, futbol ve boks malzemeleri Vali Türker Öksüz, Tugay Komutanı Tuğgeneral Özgür Nuhut, Cumhuriyet Başsavcısı Soner Aygün, İl Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Hidayet Arıkan, Emniyet Müdürü Yavuz Sağdıç, Milli Eğitim Müdürü Gökhan Altun, Gençlik ve Spor İl Müdür Vekili Ayhan Yüreğir tarafından sporculara dağıtıldı.

Devlet, aile, eğitici ve öğreticiler olarak geleceğin teminatı çocukları hayata hazırlarken sadece akademik anlamda kendilerini yetiştirmelerini değil, beraberinde sosyal, sportif ve sanatsal faaliyetlerde yapabileceklerinin en iyisini yapmalarını istediklerini belirten Vali Türker Öksüz, Biliyoruz ki spor, bireyin hem beden açısından, hem de ruh açısından sağlıklı olmasına katkı sunar. Sportif faaliyetler, çocuklarımızın hem hayat başarısını, hem yetenek ve becerilerini geliştirmesini sağlayan, hem de akademik anlamda başarıyı da destekleyen faaliyetlerdir. Özellikle boks, atletizm, güreş ve kayak gibi branşlarda Türkiye, Avrupa ve dünya şampiyonalarında başarılı olan, dereceye giren gençlerimizin olması bizi ziyadesiyle mutlu etmektedir. Sizlerin içerisinden Türkiye, Avrupa ve dünya şampiyonalarında şanlı al bayrağımızı en yükseklere, daha yükseğe çıkaracak, istiklal marşımızı en başta çaldıracak başarılı ve şampiyon sporcular çıkacaktır. Sporda yılgınlık diye bir şey olmamalı. Başarma azmiyle hareket eden ve o azimle çalışan sporcuların mutlaka başarılı olduklarını hepimiz güzel örnekleriyle izliyor ve görüyoruz. İnanıyorum ki başarma azmiyle çalışan bütün sporcularımız, bütün gençlerimiz ileride istedikleri hedeflere ulaşacak, Türk sporuna, ilimiz sporuna büyük katkılar sağlayacaklardır diye konuştu.

Malzeme dağıtımı ve konuşmaların ardından Vali Öksüz ve protokoldekiler, sporcularla birlikte Barış Pınarı Harekatı'ndaki askerlere destek vermek için asker selamı verdiler.

Kars'ta sporcu gençler ve protokol asker selamı verdi

Haber Yayın Tarihi: 17.10.2019 05:23 Kaynak: DHAKocası, kendisiyle barışmak için çatıya çıkan kadını "Beni aldattın" diyerek reddetti
Kahramanmaraş Belediye Başkanı'ndan çarşıda karşılaştığı Trabzonlu kadına tepki çeken sözler: Sizi biz Müslüman yaptık Düğün altınları ile kaçan gelin adayının 20 yıla kadar hapsi isteniyor