Kayseri'deki selin ardından yetkililer mahallelerde inceleme yaptı - Son Dakika

Kayseri'deki selin ardından yetkililer mahallelerde inceleme yaptı

07.02.2020 15:42
Kayseri'deki selin ardından yetkililer mahallelerde inceleme yaptı, System.String[]

Kayseri'nin Yahyalı ilçesinde dün yaşanan selin ardından Kaymakam Yunus Emre Altıner ve Belediye Başkanı Esat Öztürk bölgede incelemelerde bulundu.

Kayseri'nin Yahyalı ilçesinde dün yaşanan selin ardından Kaymakam Yunus Emre Altıner ve Belediye Başkanı Esat Öztürk bölgede incelemelerde bulundu.

Altıner ve Öztürk, Büyükşehir Belediyesi Kırsal Hizmetler Daire Başkanı Mehmet Yücel ve AK Parti İlçe Başkanı Esat Türkmenoğlu ile selden zarar gören Kapuzbaşı Mahallesi'ndeki pansiyon ve yollarda incelemelerde bulundu, vatandaşlara geçmiş olsun dileklerini iletti.

Öztürk, burada yaptığı açıklamada, dün saat 13.30 sıralarında başlayan yağışın yaklaşık 3 saat sürdüğünü ve Ulupınar ile Kapuzbaşı mahallelerinde sele neden olduğunu belirtti.

Bölgede hem hasar tespiti yaptıklarını hem de selden etkilenen vatandaşlara geçmiş olsun dileğinde bulunduklarını aktaran Öztürk, meydana gelen hasarın en kısa zamanda giderilmeye çalışılacağını kaydetti.

Kaymakam Yunus Emre Altıner de bölgenin coğrafi şartlardan dolayı yağış sonrası sele ve taşkınlara müsait bir yapısı olduğunu, bu konuda gerekli tedbirleri alacaklarını vurguladı.

Altuner, "Bazı önemli çalışmalar için vatandaşımızın anlayışını bekliyoruz. Dere yatağı üzerine inşa edilen yapılar için kararlı bir duruşumuz var. Önceden imar izni olmaksızın yapılan tesislere de müsaade edilmeyecektir." ifadelerini kullandı.

Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Kayseri'deki selin ardından yetkililer mahallelerde inceleme yaptı - Son Dakika


Son Dakika

Camdaki Kız dizisinin yeni fragmanı yayınlandı! Ünlü oyuncu Enis Arıkan kadroya dahil oluyor Camdaki Kız dizisinin yeni fragmanı yayınlandı! Ünlü oyuncu Enis Arıkan kadroya dahil oluyor Yenilemek için satın aldıkları evdeki reçel kavanozlarından altın fışkırdı! Değeri yaklaşık 7 milyon TL Yenilemek için satın aldıkları evdeki reçel kavanozlarından altın fışkırdı! Değeri yaklaşık 7 milyon TL Rusların koronavirüs aşısı Sputnik V'nin Türkiye'de üretimi için onay çıktı Rusların koronavirüs aşısı Sputnik V'nin Türkiye'de üretimi için onay çıktı Kısıtlamayı delerek petrol istasyonunda kahve içen 14 şahsa 44 bin lira ceza kesildi Kısıtlamayı delerek petrol istasyonunda kahve içen 14 şahsa 44 bin lira ceza kesildi Öfkeli kayınbirader, ablasının aldattığını iddia ettiği eniştesini kurşuna dizdi Öfkeli kayınbirader, ablasının aldattığını iddia ettiği eniştesini kurşuna dizdi Genç savcı koronavirüse yenik düştü Genç savcı koronavirüse yenik düştü Harun Tekin, yaptırdığı penaltıyı kurtardığı anda gözyaşlarına boğuldu Harun Tekin, yaptırdığı penaltıyı kurtardığı anda gözyaşlarına boğuldu Ezel dizisinin Ömer'i İsmail Filiz, 'Barbaroslar'a transfer oldu Ezel dizisinin Ömer'i İsmail Filiz, 'Barbaroslar'a transfer oldu