Kazakistan Cumhurbaşkanı Tokayev, Kırgızistan'da seçimi kazanan Caparov'u tebrik etti - Son Dakika

Kazakistan Cumhurbaşkanı Tokayev, Kırgızistan'da seçimi kazanan Caparov'u tebrik etti

11.01.2021 10:05
Kazakistan Cumhurbaşkanı Tokayev, Kırgızistan'da seçimi kazanan Caparov'u tebrik etti, System.String[]

NUR Kazakistan Cumhurbaşkanı Kasım Cömert Tokayev, Kırgızistan'da cumhurbaşkanı seçimini kazanan Sadır Caparov'u kutladı.

NUR Kazakistan Cumhurbaşkanı Kasım Cömert Tokayev, Kırgızistan'da cumhurbaşkanı seçimini kazanan Sadır Caparov'u kutladı.

Kazakistan Cumhurbaşkanlığı Basın Ofisinden yapılan açıklamaya göre, Cumhurbaşkanı Tokayev, Kırgızistan'daki cumhurbaşkanı seçimini kazanan Sadır Caparov'u telefonda arayarak tebrik etti.

Tokayev görüşmede, Kazakistan'ın kardeş Kırgızistan ile dostluk, iyi komşuluk ve stratejik ortaklık ruhu içinde iş birliğinin daha da geliştirilmesine olan kararlılığını bildirdi. ???????

Caparov da Tokayev'i Kazakistan'da yapılan parlamento seçiminin başarılı geçmesinden dolayı tebrik ederek, Kazak mevkidaşının daveti üzerine "Cumhurbaşkanı" olarak ilk yurt dışı resmi ziyaretini Kazakistan'a gerçekleştireceğini kaydetti.

Kaynak: AA

Son Dakika Politika Kazakistan Cumhurbaşkanı Tokayev, Kırgızistan'da seçimi kazanan Caparov'u tebrik etti - Son Dakika


Son Dakika

Bahçeli'nin peş peşe çağrılarının ardından Yargıtay'dan HDP'ye inceleme Dizileri tutmayan Hande Erçel'e bir final şoku daha Yakınını arayıp "Gelin beni alın" diye yardım isteyen adam, oturduğu bankta hayatını kaybetti Kanalizasyon hattından çıkanlar, mahalle muhtarını isyan ettirdi Teoman Sancar'a kaset skandalıyla ilgili gözaltı sayısı 6'ya yükseldi Evlilik programında büyük skandal! Yarışmacılar, kimseye aldırış etmeden ilişkiye girdi Koronavirüs haritasına göre kısıtlamalar esnetilmeye başlandı! İşte normalleşme için sırada bekleyen 38 il Ajdar, kendisini programına davet eden Armağan Çağlayan'dan 1 milyon euro talep etti