Kazıkbeli Savaşı Anma Etkinlikleri - Son Dakika

Kazıkbeli Savaşı Anma Etkinlikleri

3 yıl önce

Denizli Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen Kazıkbeli Savaşı anma etkinliği kapsamında sembolik tören düzenlendi.

Kazıkbeli Savaşı Anma Etkinlikleri, System.String[]

Denizli Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen Kazıkbeli Savaşı anma etkinliği kapsamında sembolik tören düzenlendi.


Honaz Dağı Milli Parkı sınırları içinde 869 yıl önce gerçekleşen ve Türkler'in Anadolu'yu yurt edinmesinde büyük rolü olan Kazıkbeli Zaferi için düzenlenen etkinliğe katılanlar, savaşın yaşandığı bölgede yürüyüş yaptı.


Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından konuşan Pamukkale Üniversitesi (PAÜ) Türk Dili ve Edebiyatı Öğretim Görevlisi Prof. Dr. Turgut Tok, Denizli'de Kazıkbeli ve Miryokefalon gibi iki önemli haçlı savaşı yaşandığına dikkat çekti.


Kazıkbeli Savaşı hakkında ayrıntılı bilgi veren Tok, sayı ve donanım olarak daha üstün durumdaki Haçlı Ordusu'nun bu bölgedeki Selçuklular tarafından bozguna uğratıldığını ifade etti.

Haber Yayın Tarihi: 08.10.2017 03:16 Kaynak: AASon Dakika

FETÖ'cü Hakan Şükür'ü FETÖ'cüler 2 milyon dolar dolandırdı
2009'da düşen THY uçağının raporunda büyük sır! ABD baskısıyla hasıraltı edildi Eski Yunan bakan, Miçotakis'i eleştirdi: Erdoğan'ın elini güçlendirdi

Son Dakika Haberleri