Son Dakika Haberleri: Kırklareli'nden kısa kısa

Kırklareli'nden kısa kısa

2 ay önce

Demirköy'de ortaokul öğrencileri, ahşaptan yaptıkları 300 kuş yuvasını ağaçlara astı.

Kırklareli'nden kısa kısa, System.String[]
Demirköy'de ortaokul öğrencileri, ahşaptan yaptıkları 300 kuş yuvasını ağaçlara astı.
Fatih Ortaokulu'nda karnelerini alan öğrenciler, törenin ardından hazırladıkları ahşap kuş yuvalarını, Enver Kara mesire alanında gerçekleştirilen etkinlikte ağaçlara monte etti.
Okul Müdürü Ahmet Oğuz Evrenosoğlu, gazetecilere yaptığı açıklamada, hayvanlara herkesin sahip çıkması gerektiğini söyledi.
Öğrencilerin çok anlamlı bir etkinlik gerçekleştirdiğini ifade eden Evrenosoğlu, kuş yuvalarını kendi elleriyle hazırladıklarını belirtti.
Öğrencilerin minik yürekleriyle, minik dostlarını düşünerek çalışmaya imza attıklarını aktaran Evrenosoğlu, "İnsanlar kadar diğer canlıların da hayatımızda yeri olduğunu, onları da düşünmemiz gerektiğini bizlere gösterdiler. Bu duyarlı çalışmalarından dolayı öğrencilerimi, öğretmenlerimi ve katkılarını esirgemeyen velileri kutluyorum." diye konuştu.
Tek kurşun yarışması
Demirköy ilçesinde tek kurşun yarışması düzenlendi.

Demirköy Avcılar Derneğince, derneğin atış poligonunda gerçekleştirilen yarışmaya 150 avcı katıldı. Yarışma zaman zaman renkli görüntülere sahne oldu.

Avcılar Derneği Başkanı Ümit Haluk Albayrak, yaptığı konuşmada, tek kurşun yarışmasını geleneksel hale getirdiklerini söyledi.

Dernek olarak bu tür faaliyetleri önemsediklerini belirten Albayrak, yarışmada avcıların trapları vurabilmek için kıyasıya mücadele ettiğini ifade etti.

Albayrak, yarışmaya katılan avcılara teşekkür etti.

Yarışma sonunda dereceye giren avcılara, hediyeleri verildi.
Haber Yayın Tarihi: 14.06.2019 12:27 Kaynak: AAYKS Türkiye birincisi: Şöyle bir bakayım dedim, böyle oldu Hırsızlık çetesi liderinin akıllara durgunluk veren hayatı! Böylesi ancak filmlerde olur Ekrem İmamoğlu: Böyle bir yere çocuğum, eşim girmez