Kocabaş Çayı buz tuttu - Son Dakika

Kocabaş Çayı buz tuttu

21.01.2021 09:23

Kocabaş Çayı buz tuttu Çanakkale'nin Çan ilçesine bağlı Büyükpaşa Köyü kenarından geçen Kocabaş Çayı hava sıcaklığının eksi 8 dereceye düşmesi sonucu buz tuttu.

Kocabaş Çayı buz tuttu

ÇANAKKALE - Çanakkale'nin Çan ilçesine bağlı Büyükpaşa Köyü kenarından geçen Kocabaş Çayı hava sıcaklığının eksi 8 dereceye düşmesi sonucu buz tuttu.

Çan ilçesine bağlı Büyükpaşa Köyü'nde gece havanın eksi 8 dereceye düşmesi ile çatılarda buz sarkıtları oluşurken, Kocabaş Çayı'nın yüzeyi de buz tuttu.

Çayın yüzeyinde 1-2 cm kalınlığında buz kütlesi oluştuğunu söyleyen Arif Koçan (55), "Kocabaş Çayı'mız bu akşam buz tuttu. Hava sıcaklığı eksi 8 ile eksi 10'ları gördüğünden dolayı buz tutması doğal bir durumdur" dedi.

Meteorolojiden zirai don uyarısı

Meteoroloji 2. Bölge Müdürlüğü, zirai don beklentisiyle vatandaşları uyardı. Meteoroloji 2. Bölge Müdürlüğü Tahmin ve Erken Uyarı Merkezi'nden yapılan yazılı açıklamada; "Tarımsal faaliyetlerin devam ettiği bölgemizin kıyı kesimlerinde hafif; iç kesimlerinde orta, Balıkesir ve Çanakkale'nin iç kesimlerinde orta yer yer kuvvetli zirai don hadisesi beklendiğinden başta üreticilerimiz olmak üzere ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olmaları gerekmektedir" ifadelerine yer verildi.

Kocabaş Çayı buz tuttu
Kocabaş Çayı buz tuttu
Kocabaş Çayı buz tuttu
Kocabaş Çayı buz tuttu

Kaynak: İHA

Son Dakika Güncel Kocabaş Çayı buz tuttu - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Karantina kurallarını ihlal edince tepki çeken Rita Ora, jürisi olduğu programdan kovuldu IFAB elle oynama kuralında değişikliğe gitti! Kasıt yoksa gol iptal edilmeyecek TikTok'ta şehitlerimize hakaret eden genç kızın serbest kalmasına başsavcılıktan itiraz Baba, kızını taciz eden belediye işçisini ensesinden tüfekle vurarak öldürdü Şeyma Subaşı ve kız arkadaşları direk dansı yaptı 377 milyon liralık tarımsal destek ödemesi bugün hesaplarda olacak 11 şehidimiz için mesaj yayınlayan Demirtaş'ın, "Şehit" yerine "Yaşamını yitiren askerler" demesi büyük tepki çekti Kasımpaşa'daki Divanhane İBB ile Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı'nı karşı karşıya getirdi