Konya'da eski karısının eşini öldüren sanığın yargılaması sürüyor - Son Dakika

Konya'da eski karısının eşini öldüren sanığın yargılaması sürüyor

15.11.2019 14:30
Konya'da eski karısının eşini öldüren sanığın yargılaması sürüyor, System.String[]

Amerika Birleşik Devletleri'nden (ABD) Türkiye'ye gelip, Konya'da yaşayan eski eşinin kocasını öldüren Halil İbrahim Kaya'nın yargılanmasına devam edildi.

Amerika Birleşik Devletleri'nden (ABD) Türkiye'ye gelip, Konya'da yaşayan eski eşinin kocasını öldüren Halil İbrahim Kaya'nın yargılanmasına devam edildi.

Konya 1. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen duruşmaya Kaya, tutuksuz yargılanan sanık Mustafa G, öldürülen Hüseyin Alşahin'in eşi Mine Alşahin ile taraf avukatları katıldı.

Kaya, savunmasında kıskançlık cinayeti işlemediğini, maktulle arasındaki husumetin kızıyla görüştürülmemesinden kaynaklandığını iddia etti.

Boşandığı Mine Alşahin ile kızının velayeti konusunda anlaşmazlıklar yaşadığını, kızına bu durumla ilgili sıkıntı yaşatmamak için de uzaklaşarak ABD'ye taşındığını belirten Kaya, eski eşinin evlendiğinden haberinin olmadığını, daha sonra kızının velayeti için maktul ile görüşmeye başladığını anlattı.

İlk görüşmelerden sonra maktul Hüseyin Alşahin'in kendisine hakaret ettiğini ve kızıyla ilgili tehditte bulunduğunu savunan Kaya, problemi yasal yollardan çözmeye çalıştığını ama karşı tarafın anlaşmaya yanaşmadığını ileri sürdü.

Kaya, "Olayda tasarlama söz konusu değildir. Türkiye'ye gelince yüz yüze konuşmak için yanına gittim. Kimseye zarar vermek istemedim. Öldürme niyetiyle gitseydim, öldürüp çıkardım. Ben konuşmaya çalıştım." dedi.

Söz alan Mine Alşahin ise "Maktulle kızım arasında çok güzel bir baba-kız ilişkisi vardı. Çok güzel bir aile olmuştuk. Arabulucunun önerisiyle pedagoga gittik. Pedagog da kızımın ailemiz içinde mutlu olduğunu söylemişti." şeklinde ifade verdi.

Kaya'nın avukatı Çağrı Ünal, öldürmeyi tasarlayanın karşı taraf olabileceğini ileri sürerek maktulün olaydan bir gün önce söz konusu iş yerinin güvenlik kamerası kayıtlarının kapatıldığını dile getirdi.

Ünal, müvekkilinin arabuluculuk için anlaştığı ve Alşahin ailesiyle 4 kez görüştüğü belirtilen Selçuk Duygu'nun tanık olarak dinlenilmesini talep etti.

Mahkeme heyeti, sanığın tutukluluk halinin devamına ve yargılamanın uzamaması gerekçesiyle Duygu'nun dinlenilmesi talebinin reddine karar vererek duruşmayı erteledi.

Olay

Selçuklu ilçesi Horozluhan Mahallesi'ndeki bir iş yerinde 23 Ekim 2018'de, eski karısı Mine Alşahin ile evlenen Hüseyin Alşahin'i tartıştıktan sonra silahla öldürdüğü öne sürülen Halil İbrahim Kaya, karakola giderek teslim olmuştu.

Eski asker arkadaşından aldığı iki tabancadan biri tutukluk yapınca cinayeti diğer tabancayla gerçekleştirdiğini söylediği öğrenilen zanlı, çıkarıldığı mahkemece tutuklanmıştı.

- Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Konya'da eski karısının eşini öldüren sanığın yargılaması sürüyor - Son Dakika


Son Dakika

Çukur'a damga vuran sahne! Dışlanan Yamaç, yeniden mahalleye alındı Meteoroloji uyardı: İstanbul'da sisin ardından sağanak yağış geliyor Senato, Trump'ın Yüksek Mahkeme yargıcı adayı Amy Coney Barrett'i onayladı Kısa çalışma ödeneği ve işten çıkarma yasağı Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın imzasıyla 2 ay daha uzatıldı Son Dakika! Bakan Soylu'dan İskenderun'daki patlamaya ilişkin ilk açıklama: İki terörist de etkisiz hale getirildi Denizlispor yönetimi, stadın belli yerlerini bölerek portatif loca oluşturdu Hatay'da teröristlerle girilen çatışma ve patlama anına ilişkin görüntüler ortaya çıktı Mehmet Akif Alakurt'tan yine gündeme bomba gibi düşecek hareket! İçki içip araç kullandı