Koronavirüs nedeniyle sokağa çıkma yasağının uygulandığı Hindistan'da 1990'dan bu yana gözükmeyen Misk kedisi ortaya çıktı - Son Dakika

Koronavirüs nedeniyle sokağa çıkma yasağının uygulandığı Hindistan'da 1990'dan bu yana gözükmeyen Misk kedisi ortaya çıktı

Nüfus ve ülke sınırlarının oranına bakıldığında dünyanın en kalabalık ülkesi olan Hindistan'da sokağa çıkma yasağından dolayı 1990 yılından beri görülmeyen Misk kedisi görüntülendi.

Koronavirüs salgını nedeniyle birçok ülke sokağa çıkma yasağı ilan ederken onlardan biri de Hindistan. Ülkede yasak yaban hayatını da olumlu etkiliyor.

1990'DAN BERİ GÖRÜLMEYEN HAYVAN ORTAYA ÇIKTI

Hindistan'da 1990 yılından beri görülmeyen ve nesli tükenme tehlikesi altında olan Misk kedisi ülkenin sokaklarında görüntülendi.

NE OLMUŞTU?

Hindistan Başbakanı Narendra Modi, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınının yayılmasını önlemek amacıyla ülke genelinde 25 Mart'tan itibaren vatandaşların 21 gün boyunca evlerinden dışarı çıkmalarının yasaklandığını açıkladı.

Hint basınındaki haberlere göre, Modi, Kovid-19 salgınına ilişkin yaptığı açıklamada, Hindistan ve Hindistanlıları korumak için gece yarısından itibaren 3 hafta boyunca vatandaşların evlerinden dışarı çıkmalarının yasak olduğunu belirtti.

Sosyal mesafeyi korumanın güvende kalmada ve virüsü durdurmada tek seçenek olduğunun altını çizen Modi, halktan birbirlerinden uzak durmalarını istedi.

Modi, merkezi hükümet ve eyaletlerin, temel ihtiyaçları sağlama konusunda birlikte çalıştığını ve sağlık sektörünün altyapısının güçlendirilmesi için 2 milyar dolar ayrıldığını ifade etti.

HİNDİSTAN'DA SON DURUM

1 milyar 352 milyon 709 bin 900 kişilik nüfusa sahip olan Hindistan, Çin'in ardından en fazla nüfusa sahip olan 2. ülke. Ancak Hindistan yüzölçümü ve nüfus oranıyla en kalabalık ülkeler sıralamasında zirvede. Koronavirüs testlerinin en az yapıldığı ülkelerden olan Hindistan'da bugüne kadar koronavirüs kaynaklı 933 vaka tespit edilirken sadece 20 kişinin salgın nedeniyle hayatını kaybettiği bildirildi.

Koronavirüs nedeniyle sokağa çıkma yasağının uygulandığı Hindistan'da 1990'dan bu yana gözükmeyen Misk kedisi ortaya çıktı
YORUMLAR (22)
Tüm yorumlar için tıklayınız

Son Dakika

Hindistan'da erkek arkadaşıyla kaçan genç kıza meydan dayağı atıldı Cinsel ilişki fantezisi için tutulan iki adam ellerinde palalarla yanlış eve girdi Erdoğan'ın mesajı Yunanistan'ı çıldırttı: Türklerden eşi görülmemiş meydan okuma Sosyal medya kararnamesini imzalayan Trump, hem Twitter'a hem basına laf attı Eylemleri bastırmak için uğraşan Trump hakkında bomba iddia: Hamile bıraktığı asistanını boğarak öldürdü ABD polisi, siyahi protestocularla baş edemeyince Amerikan ordusu harekete geçti Rus milyarderler koronavirüs salgınından kurtulmak için Avrupa sahillerine kaçıyor Korona engeline takılan doktor çift, çalıştıkları hastanede evlendi Filmleri aratmayan görüntü! İki grup av tüfekleriyle sokak ortasında çatıştı CNN muhabiri, Minneapolis'teki olayları anlatırken canlı yayında gözaltına alındı Sırlar ortaya çıkıyor! Uçaktaki cinsel ilişki skandalında yeni detay Siyahi Amerikalı Floyd'un öldürüldüğü Minneapolis'te göstericiler polis merkezini ateşe verdi Dünyadaki fiziki altınların dörtte biri New York Merkez Bankası'nın kasasında saklanıyor Twitter, ABD Başkanı Donald Trump'ın tweetini şiddeti yücelttiği için gizledi ABD'de siyahi vatandaşın polis tarafından öldürüldüğü Minneapolis savaş alanına döndü