Son Dakika Haberleri: Kral Selman'dan Aramco'ya yapılan saldırı sonrası ilk açıklama

Kral Selman'dan Aramco'ya yapılan saldırı sonrası ilk açıklama

1 ay önce

Suudi petrol şirketi Aramco'ya yapılan saldırın ardından ilk kez konuşan Suudi Arabistan Kralı Selman bin Abdulaziz, "Saldırılar nereden gelirse gelsin, Suudi Arabistan topraklarını koruyacak" açıklamasını yaptı.

Suudi petrol şirket Aramco'ya yapılan saldırının ardından ilk defa başbakanlık toplantısında konuşan Suudi Arabistan Kralı Selman bin Abdulaziz, "Saldırılar nereden gelirse gelsin topraklarımızı koruyacağız" dedi.

KORKAKÇA BİR TEHDİT

Kral Selman, "Bu saldırılar sadece Suudi Arabistan'daki tesisleri değil, aynı zamanda küresel petrol tedarikini ve küresel ekonominin istikrarını hedef alan korkakça bir tehdit" ifadelerini kullandı.

NE OLMUŞTU?

Dünyanın en değerli şirketi olarak gösterilen Suudi Arabistan'ın petrol-gaz şirketi Aramco'ya Cumartesi günü insansız hava aracıyla (İHA) saldırı düzenlenmiş ve tesislerde art arda patlamalar yaşanmıştı. Saldırıyı Husiler üstlenmişti. Daha sonra tekrar açıklama yapan Husiler tehditte bulunarak, "Yeniden vururuz" açıklamasını yapmıştı.

Kral Selman'dan Aramco'ya yapılan saldırı sonrası ilk açıklama
Suudi Arabistan petrol tesislerine İHA'yla saldırı düzenlendi

Aramco'yu vuran Husiler Suudi Arabistan'ı tehdit etti: Her an yeniden vurabiliriz

Haber Yayın Tarihi: 17.09.2019 04:01 Kaynak: İHAOyuncu Esra Dermancıoğlu, eteğinin kalçasına kadar açıldığı pozla takipçilerini çileden çıkardı
Yediği baklavanın parasını vermemek için saçını koparıp tatlının içine koydu Şeyma Subaşı, amuda kalktığı pozuyla vücudunun güzelliğini gözler önüne serdi