Kurban satış yerlerinde ilaçlama seferberliği - Son Dakika

Kurban satış yerlerinde ilaçlama seferberliği

6 ay önce

Kurban satış yerlerinde ilaçlama seferberliğiBURSA - Osmangazi Belediyesi, yaklaşan kurban bayramı öncesinde kurban satış yerlerini ilaçlıyor.

Kurban satış yerlerinde ilaçlama seferberliği

BURSA - Osmangazi Belediyesi, yaklaşan kurban bayramı öncesinde kurban satış yerlerini ilaçlıyor.

Osmangazi Belediyesi, yaklaşan kurban bayramı için Geçit ve Veysel Karani mahallelerinde hayvan satış yerleri oluşturdu. Büyük ve küçükbaş hayvanların satışının yapıldığı kurban satış noktaları, sineklere karşı Osmangazi Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü'ne bağlı ekipler tarafından düzenli şekilde ilaçlanıyor. Çalışmalarda Dünya Sağlık Örgütü'nün tavsiye ettiği ilaçlar kullanılıyor. Hayvan satış alanlarındaki kotraların içerisine yaydığı koku ile sinekleri çeken ve içerisinde hapsolmasını sağlayan 450 karasinek tuzağı yerleştirilirken, rezidüzel ilaçlama yöntemi ile de kotraların içerisi ve çevresi ilaçlanıyor. İnsan ve çevre sağlığına zararsız ilaçlar ile kurban satış yerlerinde karasineklerin çoğalmasına engel olunuyor. Modern araç ve ekipmanlarla yürütülen çalışmalar ile vatandaşların sıkıntısız bir bayram geçirmesi hedefleniyor. Çalışmalar hem satış yapan hem de kurbanlık alan vatandaşlar tarafından da memnuniyetini karşılandı.

Osmangazi Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü Müdürü Dilek Yosun, yürütülen çalışmalar hakkında bilgiler verdi. Kurbanlık satış alanlarının sineklere karşı düzenli olarak ilaçlandığını ifade eden Yosun, "Belediyemiz tarafından Geçit ve Veysel Karani mahallelerinde kurbanlık satış alanı olarak belirlenen noktalardaki kotralara 450 karasinek tuzağı yerleştirdik. Düzenli olarak pülverizatörlerimizle rezidüzel ilaçlama yapıyoruz. Karasinek üremesine mani olmak için hayvan satış yerlerinde oluşan gübreler her gün toplanıyor" dedi.

Kurban satış yerlerinde ilaçlama seferberliği

Haber Yayın Tarihi: 30.07.2019 05:22 Kaynak: İHASon Dakika

Barbara Palvin, Türk sporcudan eğitim almak istiyor
THY'nin Hollanda'daki uçak kazasında Boeing'in hatası örtbas edildi AK Partili başkan, Rahşan Ecevit hakkındaki skandal yoruma açıklık getirdi

Son Dakika Haberleri