Malatya'daki Fetö/pdy Davasında 1 Tahliye - Son Dakika

Malatya'daki Fetö/pdy Davasında 1 Tahliye

29.06.2017 21:20
Malatya'daki Fetö/pdy Davasında 1 Tahliye, System.String[]

Malatya’daki darbe girişimine ilişkin görülen FETÖ/PDY davasında mahkeme ara kararları açıkladı.

Malatya'daki darbe girişimine ilişkin görülen FETÖ/PDY davasında mahkeme ara kararları açıkladı. Mahkeme, dönemin 2. Ordu Komutanı Adem Huduti'nin emir subayı Sedat Kaya'nın tahliyesine karar verdi.

Malatya 1.Ağır Ceza Mahkemesinde görülen duruşmada savcı ve sanık avukatlardan talepleri alan mahkeme heyeti ara karar öncesi yaklaşık 2,5 saat ara verdi. 20.40'da başlayan duruşmada ara kararları açıklayan Mahkeme Başkanı Vedat Koç, davada yargılanan tutuklu sanıklar karacılar ve havacıların dosyalarının ayrılmasına karar verdi.

Mahkemede tutuklu sanıklar hakkında tutuklama hallerinin devamına karar verilirken Avni Angun hakkında kararın oy çokluğu ile diğer sanıkların ise oy birliği ile alındığı belirtildi.

Mahkeme, darbe girişimi esnasında 2.Ordu Komutanı olan Adem Huduti'nin emir subayı olan Binbaşı Sedat Kaya'nın adli kontrol kararı ile tahliyesine karar verdi.

Önümüzdeki celsede dönemin Van Asayiş Kolordu Komutanı olan 2.Ordu Komutanı Korgeneral İsmail Metin Temel'in tanık olarak dinlenmesi için işlem yapılmasına da karar verdi.

Açıklanan diğer ara kararların ardından mahkeme bir sonraki duruşmayı 11 Eylül tarihine erteledi. - MALATYA

Malatya'daki Fetö/pdy Davasında 1 Tahliye
Malatya'daki Fetö/pdy Davasında 1 Tahliye

Kaynak: İHA

Son Dakika 3. Sayfa Malatya'daki Fetö/pdy Davasında 1 Tahliye - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Kanalizasyon hattından çıkanlar, mahalle muhtarını isyan ettirdi Geri dönüşüm tesisindeki depolama alanı alevlere teslim oldu Evlilik programında büyük skandal! Yarışmacılar, kimseye aldırış etmeden ilişkiye girdi İstanbul'da eczaneler normal mesai saatlerine döndü Şizofren oğlu tarafından eşi öldürülen baba yürek dağladı: Yaşamanın anlamı kalmadı Son dakika! Cumhurbaşkanı Erdoğan, İnsan Hakları Eylem Planı'nın 11 ilkesini ve hedeflerini tek tek saydı Çin'e ham bakır yerine kaldırım taşı gönderen Türk firma, 36 milyon dolarlık vurgun yaptı Oğlunu "Allah yoluna kurban ettiğini" söyleyerek ensesinden bıçaklayan babanın görüntüleri ortaya çıktı