Maltepe'de çöpleri toplamaya giden İBB ekipleri ile grev yapan işçiler arasında arbede çıktı - Son Dakika

Maltepe'de çöpleri toplamaya giden İBB ekipleri ile grev yapan işçiler arasında arbede çıktı

27.02.2021 12:46

Maltepe'de belediye işçilerinin grevde olması sebebiyle sokaklar çöplerle doldu. Biriken çöpleri toplamaya gelen İstanbul Büyükşehir Belediyesi ekipleri ile grevdeki işçiler arasında tartışma çıktı.

Maltepe'de belediye işçilerinin grevi nedeniyle günlerdir çöpler toplanmıyor. Küçükyalı Mahallesi'nde biriken çöpleri toplamak için sabah saatlerinde İBB ekipleri geldi. Ekiplerin çalışmasını öğrenen DİSK'e bağlı Genel-İş Sendikası'na bağlı işçiler, çöp arabalarıyla birlikte sokağa girdi.

POLİS MÜDAHALE ETTİ

Sendika üyeleri ve çöpleri toplayan ekipler arasında tartışma çıktı. Polis ekipleri iki grup arasındaki tartışmaya müdahale etti. O anlar cep telefonu kamerasına yansıdı.

Maltepe'de çöpleri toplamaya giden İBB ekipleri ile grev yapan işçiler arasında arbede çıktı

"YASAL GREVDEYİZ"

Sendika Üyesi Nazım Poyraz, "Biz yasal bir grevdeyiz. Maltepe Belediyesi'nin yönetimi sağdan soldan adam toplayıp buradaki çöpleri toplatmak istiyor. Bizde bu duruma müdahale ettik. Yasal haklarımızı kullanarak polislerde müdahale ederek temizliği bıraktırdık. Ama vatandaşlar diyorlar ki biz kapımızın önünü temizliyoruz. Alakası yok burada oturmayan insanlar ve getirdikleri kişileri burada çöp toplatıyorlar" dedi.

Maltepe'de çöpleri toplamaya giden İBB ekipleri ile grev yapan işçiler arasında arbede çıktı

"100 KİŞİ OLUP TOPLANMIŞLAR"

Sendika Üyesi İsmail Bal ise, "Yaklaşık 100 kişilik bir grup toplanmışlar. Ara sokakları temizlemeye başlamışlar. Maltepe Belediyesi, İstanbul Büyükşehir Belediyesi'ne ait kişilerdi. İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin kıyı ekipleri aşağıda minibüs yolunda bekliyordu. Buradaki çöpleri toplayıp o araçlara koyacaklardı. Yaklaşık dört, beş araç vardı" diye konuştu.

Maltepe'de çöpleri toplamaya giden İBB ekipleri ile grev yapan işçiler arasında arbede çıktı

"SABAH DA BAŞKA BELEDİYEDEN GELDİLER"

Bir vatandaş da, "Sabah başka belediyeden birileri geldi. Sokağı kürek, süpürge ile temizlemeye başladılar. Sendika üyeleri ile buradaki kişiler arasında tartışma çıktı. Daha sonra polis çağırdık ve kavgayı önledik. Temizlemeye gelenler dağıldılar daha sonra da sendika üyeleri dağıldı" ifadelerini kullandı.

Maltepe'de çöpleri toplamaya giden İBB ekipleri ile grev yapan işçiler arasında arbede çıktı
Maltepe'de yükselen çöp yığınlarına İBB neden müdahale etmiyor? Cevap Beyaz Masa'dan geldi

Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Maltepe'de çöpleri toplamaya giden İBB ekipleri ile grev yapan işçiler arasında arbede çıktı - Son Dakika


YORUMLAR (21)
  • ZALIM: SOKAKLAR ÇÖP ÇOCUKLAR HASTAOLURSA ÇÖPTEN SENİN EVİNİN ÖNÜNE ÇÖP BIRAKSALAR NEDERSİN ACABA ZAM İSTENİR AMA HERTARAFTA HASTALIKVAR İŞLERDE YÜRÜMESİLAZIM BENCEYANLIŞ YAPIYORSUNUZ KENDİÇOCUKLARINIZDA VAR Cevap Yaz 3 3 Yayından Kaldır
Tüm yorumlar için tıklayınız

Son Dakika

Limanda yarı çıplak bekleyen genç ekipleri harekete geçti Limanda yarı çıplak bekleyen genç ekipleri harekete geçti Kahramanmaraş'ta bazı vatandaşlar TOKİ'nin yanlış mesajıyla kısa süreliğine ev sahibi oldu Kahramanmaraş'ta bazı vatandaşlar TOKİ'nin yanlış mesajıyla kısa süreliğine ev sahibi oldu 'Bildiri' soruşturmasında emniyetteki işlemleri tamamlanan 14 emekli amiral adliyeye sevk edildi 'Bildiri' soruşturmasında emniyetteki işlemleri tamamlanan 14 emekli amiral adliyeye sevk edildi Gözler yarınki Kabine'ye odaklanmışken yetkili isimden dikkat çeken sözler: Çok sert tedbirler gelecek Gözler yarınki Kabine'ye odaklanmışken yetkili isimden dikkat çeken sözler: Çok sert tedbirler gelecek Usta oyuncu Itır Esen, Kırmızı Oda dizisinin kadrosuna dahil oldu Usta oyuncu Itır Esen, Kırmızı Oda dizisinin kadrosuna dahil oldu İmzaların atılmasına ramak kaldı! Yavuz Sultan Selim Köprüsü'nün yüzde 51'i satılıyor İmzaların atılmasına ramak kaldı! Yavuz Sultan Selim Köprüsü'nün yüzde 51'i satılıyor Acun Ilıcalı'nın sevgilisi Ayça Çağla Altunkaya'dan kafa karıştıran hamle! Tüm fotoğrafları sildi Acun Ilıcalı'nın sevgilisi Ayça Çağla Altunkaya'dan kafa karıştıran hamle! Tüm fotoğrafları sildi Bu kadarına da pes! Evi ve arabası var ama hala dileniyor Bu kadarına da pes! Evi ve arabası var ama hala dileniyor